WhatsApp'tan gelen dosya veya fotoğraftan virüs bulaşır mı?

Alperen_51

Picopat
Daha fazla  
Arkadaş sürekli fotoğraf falan atıyor. Ama telefonunda bir sürü APK kullanıyor. Dikkat etmiyor yani. Eğer telefonunda virüs varsa çektiği fotoğraflara dosyalara falan bulaşıp benim telefona da bulaşır mı?

Arkadaş sürekli fotoğraf falan atıyor. Ama telefonunda bir sürü APK kullanıyor. Dikkat etmiyor yani. Eğer telefonunda virüs varsa çektiği fotoğraflara dosyalara falan bulaşıp benim telefona da bulaşır mı?

Bana bir ara yabancı numaradan fotoğraf geldi. Fotoğrafa tıkladığım zaman bilgisayara dosya iniyordu.

Opera GX tarayıcı. WhatsApp'dan Opera GX indirmeyi nasıl başardınız?

Hayır tarayıcı diye virüs iniyordu. Zaten Setup'ı virüs algılamıştı Kaspersky açmadım. Yani fotoğrafa tıklayınca bilgisayara o dosya iniyordu insanlar açsın diye ismide OperaGxSetup'Ti

Normal bir dosyaya mı benziyordu peki kurulum falan yaptınız mı o dosyayla virüs girdi mi?

Opera GX'in normal dosyasına benzetmeye çalışmışlar logo falan eklemişler ama virüstü kurulum yapmadım.

Hayır tarayıcı diye virüs iniyordu. Zaten Setup'ı virüs algılamıştı Kaspersky açmadım. Yani fotoğrafa tıklayınca bilgisayara o dosya iniyordu insanlar açsın diye ismide operagxsetup'Ti.

Opera GX'in normal dosyasına benzetmeye çalışmışlar logo falan eklemişler ama virüstü kurulum yapmadım.

Peki bu olay Instagram'da olur mu bana da birisi resme tıkla diye mesaj atmıştı ben yanlışlıkla tıklamıştım telefonda.

Geri
Yukarı