WhatsApp'tan yazan dolandırıcıdan para alınırsa problem teşkil eder mi?

Bana WhatsApp'tan bir dolandırıcı yazdı. Instagram yetkili olduğunu söyledi ve 2 hesabı takip edersem 100 TL verecekmiş, bu paraya alsam herhangi bir sıkıntı olur mu?

Bugün bu konu hakkında başlık açtım benden başkası da varmış forumdan dün akşam +62 numaradan WhatsApp üzerinden ulaştılar bana da iki Instagram profili takip etmeni istiyorlar karşılığında 100 lira ödül veriyorlar ve gerçekten de veriyorlar banka hesabına anında yolluyorlar seni yemliyorlar daha sonra görevlere devam edebilmen için Telegram indirmeni söyleyip Telegram linki atıyorlar orada her yarım saatte bir Instagram hesabı paylaşıyorlar takip edip ekran görüntüsü alıyorsun hesap başına 20 TL vereceklerini iddia ediyorlar 5 takipte 100 lira olunca banka hesabına gönderiyorlar fakat ikinci gün senden hesap yükseltmen gerektiğini görevlere devam edebilmek için yatırım yapman gerektiğini söylüyorlar benim konu başlığımı incelersen orada detaylıca anlattım. Şikayetvarnoktacomda arattım kasım ayından bu yana birçok kişiyi mağdur etmişler 20k yatıranlar olmuş dikkat edin ponziye düşmeyin.

Bugün bu konu hakkında başlık açtım benden başkası da varmış forumdan dün akşam +62 numaradan WhatsApp üzerinden ulaştılar bana da iki Instagram profili takip etmeni istiyorlar karşılığında 100 lira ödül veriyorlar ve gerçekten de veriyorlar banka hesabına anında yolluyorlar seni yemliyorlar daha sonra görevlere devam edebilmen için Telegram indirmeni söyleyip Telegram linki atıyorlar orada her yarım saatte bir Instagram hesabı paylaşıyorlar takip edip ekran görüntüsü alıyorsun hesap başına 20 TL vereceklerini iddia ediyorlar 5 takipte 100 lira olunca banka hesabına gönderiyorlar fakat ikinci gün senden hesap yükseltmen gerektiğini görevlere devam edebilmek için yatırım yapman gerektiğini söylüyorlar benim konu başlığımı incelersen orada detaylıca anlattım. Şikayetvarnoktacomda arattım kasım ayından bu yana birçok kişiyi mağdur etmişler 20k yatıranlar olmuş dikkat edin ponziye düşmeyin.
Peki para vermeden çeksem sorun olurmu?

Sonu 66mı numaranın.

Sonu 66mı numaranın.

Değil +62 ile başlıyor Endonezya hattı fakat dünden beri görülme yok muhtemelen tek kullanımlık muhtemelen. Ben 100 lirayı aldım Telegram'de minimum yatırımı seçtim 200 lira verdim güven kazanmak için geri ödediler karıyla birlikte sonra bir daha risk aldım 500+300 lira daha yatırdım yaklaşık 400-500 lira kar ettim ama bildiğin ponzi oyunu güven verip büyük oynamanı istiyorlar birçok insanın parasına çökmüşler.

Peki para vermeden çeksem sorun olur mu?

Zaten ilk başta o verdikleri 2 Instagram hesabını takip edip ekran görüntüsü atınca 100 lira banka hesabına gönderiyorlar seni çekmek için yani sorunun cevabı evet ama bence uzak dur ben risk aldım normalde bu numaraları direk engelliyorum.

Geri
Yukarı