Whatsapp'tan yazan dolandırıcıya IBAN verilir mi?

ProofStriket

Kilopat
Yer
Ankara, MAMAK
Daha fazla  
Merhaba, dolandırıcılar bana Whatsapp üzerinden yazdı ben de öyle takılmak için cevap verdim. Youtube'dan şunlara şunlara abone olun dediler oldum ne yapacaklarını görmek için. Sonra benden numaramı ve ismimi istediler, zaten Whatsapp'tan ulaştıkları için verdim numaramı ve ismimi. Sonra IBAN istediler para göndermek için. Bunlara IBAN'ımı versem bir şey yapabilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, dolandırıcılar bana Whatsapp üzerinden yazdı ben de öyle takılmak için cevap verdim. Youtube'dan şunlara şunlara abone olun dediler oldum ne yapacaklarını görmek için. Sonra benden numaramı ve ismimi istediler, zaten Whatsapp'tan ulaştıkları için verdim numaramı ve ismimi. Sonra IBAN istediler para göndermek için. Bunlara IBAN'ımı versem bir şey yapabilirler mi?
Hocam en basiti sen bunlarla uğraşma. Vermenin alemi yok. Ama iş işten geçmiş, ibanını verdiysen sıkıntı olmaz iban para gönderimi için kullanılıyor.

Merhaba, dolandırıcılar bana WhatsApp üzerinden yazdı ben de öyle takılmak için cevap verdim. YouTube'dan şunlara şunlara abone olun dediler oldum ne yapacaklarını görmek için. Sonra benden numaramı ve ismimi istediler, zaten WhatsApp'tan ulaştıkları için verdim numaramı ve ismimi. Sonra IBAN istediler para göndermek için. Bunlara IBAN'ımı versem bir şey yapabilirler mi?

Hayır IBAN tek yönlüdür bana da bu tür bir dolandırıcı gelmişti. Güya gönderdiğim siparişlerden 100 TL kazanmıştım. IBAN atıp parayı aldım sonra istifa edip engelledim.

Hocam beni de çok arıyorlar. Bir gün deneyeceğim bakalım ne oluyor.

Hocam aramadan daha çok WhatsApp'dan yazıyolar bana. Artık dolandırıcılardan bıktığım için arkadaşlarla oturup bunlarla yazışmaya başladım. Belki bir şey koparamayacaklarını anlayıp rahat bırakırlar diye ama bitmiyorlar. Arkadaşım bunların sayesinde CS:GO'da seçkin almıştı hatta. Zaten planları da sana minik bir para verip yatırım yapmanı beklemek.

Hocam aramadan daha çok WhatsApp'dan yazıyolar bana. Artık dolandırıcılardan bıktığım için arkadaşlarla oturup bunlarla yazışmaya başladım. Belki bir şey koparamayacaklarını anlayıp rahat bırakırlar diye ama bitmiyorlar. Arkadaşım bunların sayesinde CS:GO'da seçkin almıştı hatta. Zaten planları da sana minik bir para verip yatırım yapmanı beklemek.
Beni de aramayı bıraktılar mesajla iletişime geçiyorlar. Şu sıralar biraz rahat bıraktılar beni.

IBAN'ı verdim bir denemek için para attılar bana. Sonra bankayı aradım IBAN'ı falan verdim bana para attılar bir sorun olabilir mi dedim herhangi bir sorun olamaz dediler.

Hocam bir de parayı atamadınız galiba deyin bir daha vermesse daha parayı atamadınız size nasıl güveniyim deyip engel atın. Zaten 2 dk daha beklerseniz yatırım isteyecekler.

Geri
Yukarı