Çözüldü WHEA-Logger Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Forcerecon

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım sadece oyun oynarken rastgele zamanlarda hata vermeden yeniden başlıyor. Sadece oyunlarda bu durum var. O.C.C.T, Prime95, Furmark, CineBech gibi programlarda herhangi bir sorun çıkmadı. Bilgisayar stres testlerinde çok ısınmıyor. En ağır testlerde ekran kartı 80, işlemci 75 dereceyi geçmedi. Sıvı soğutma kullanıyorum. Olay görüntüleyicisinde aşağıda ki hatayı almaktayım.

A fatal hardware error has occurred.

Component declared: Processor Core
Error Source: Machine Check Exception
Error Type: Cache Hierarchy Error
Processor APIC ID: 8

Ayrıca bugün C:\Windows\LiveKernelReports\WHEA içerisinde minidump dosyaları fark ettim. Bu dosyaları da analiz edebilen arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Minidump

Sistem Bilgileri

• Amd 3600
  • Msi X570 A Pro
  • Trident Z Neo 2x8 CL 16 3600mhz
  • Kingston A2000 M2 SSD
  • 850W Gold+ PSU
  • MSI RX 5700 XT MECH OC GP EDITON Ekran Kartı
  • Asus Rog Strix LC 240 Sıvı Soğutma
  • 3x Arctic 12 PWM Fan
  • 2x RGB Led

Çözüm
O zaman anakartınız arızalı demektir. Başka parça kalmıyor çünkü.
Logda da "Component declared: Processor Core" yazıyor. İşlemci sağlamsa, anakart sebep oluyordur.

Başka anakart ile deneyin veya anakartınızı garantiye gönderin.
İşlemcinin sağlam olduğuna emin olamıyorum. Çünkü servisler sadece stres testi yapıyor biliyorsunuz.
Arkadaşlar sorunu çözdüm, BIOS'ta Amd Overclocking ayarlarına girince PSS Support ayarını kapatınca sorun çözülüyor.
Bende de aynı sorun var. Ryzen 9 5900 işlemcimin düşünce dişleri yamuldu. Düzeltirken bir tık kırmış olabilirim diye düşündüm açıkçası. Şimdi sizin söylediğiniz gibi PSS Support'u kapatım. Bakalım neler olacak. Şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar benim ki çözülmedi. İşlemcim gg olmuş heralde

Son düzenleme:

Geri
Yukarı