WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

İşletim sistemi
Windows 10

EncinasBardem

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar konuda da belirttiğim üzere sürekli WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası alıyorum. Laptopu alalı 3-4 ay oldu. ( MSI bravo 15 A4DDR-243xtr ).Genellikle video izlerken, oyun esnasında vs oluyor. Durduk yerde de bu hatayı verdiği anlar oluyor. İlk 2-3 ay herhangi bir hata, mavi ekran vs yoktu. Ancak bir anda bu hatayı vermeye başladı. Minidump dosyası da oluşmuyor. Hatayı göremiyorum da. Format attım, driverleri MSI sitesinden kurdum. Bunlar işe yaramadı.

Dosya Ekleri

• Msi hata.jpg
    Msi hata.jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Dump dosyası paylaşın. Muhtemelen Chipset sürücüsü hatası var.

O zaman tahminimi Chipset sürücüsünden yana kullanacağım.
teamviewer verebilirim detaylı bakmak isterseniz

Arkadaşlar konuda da belirttiğim üzere sürekli WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası alıyorum. Laptopu alalı 3-4 ay oldu. ( MSI bravo 15 A4DDR-243xtr ).Genellikle video izlerken, oyun esnasında vs oluyor. Durduk yerde de bu hatayı verdiği anlar oluyor. İlk 2-3 ay herhangi bir hata, mavi ekran vs yoktu. Ancak bir anda bu hatayı vermeye başladı. Minidump dosyası da oluşmuyor. Hatayı göremiyorum da. Format attım, driverleri MSI sitesinden kurdum. Bunlar işe yaramadı.

AMD chipset Driver'ı tekrar yükleyebilir misiniz?

Yükleyin hocam, olmadı GPU driverı değiştiririz.
Şuan dediğiniz şekilde yaptım. Yine aynı hatayı vereceğini düşünüyorum. Verdikten sonra yine sizi rahatsız ederim kusura bakmayın
msi forum sitesinden ingilizce olarak durumu ifade ettiğimde birisi düşük cpu demişti. Şu HWİNFO64 ile inceledi. Müdahale etmesine izin vermedim. Eğer mümkünatı varsa teamviewer versem bi bağlanıp kontrol edebilir misiniz
Yine mavi ekran verdi. Youtubeden müzik çalarken sayfalarda geziniyordum. Bir anda mouse takıldı, hoporlerden sabit hırrrr sesi geldi aynı hatayı verdi
Tekrardan iyi akşamlar. Laptobu sarja takılı kullandığımda mavi ekran hatası almıyorum. Ama şarjı çıkarınca belirli bir süre sonra mavi ekran veriyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı