"WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Arda7z

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x8GB 3200MHz CL16 Corsair.
SSD veya HDD modeli
970EVO 500GB, 8TB Seagate 7200RPM.
Ekran kartı
ASUS Dual RX 5500 XT 8 GB.
Anakart
B450M S2H.
İşlemci
R5 3600
Sürekli bu hatayı alıyorum, PC'yi bir ay içinde beş kere falan sıfırlamama rağmen hala aynı hatayı alıyorum.
Minidump dosyası:

Son düzenleme:
Yani bunlar mı?
ist.png

@ThePentium

Konuna karismak istemem ama bu hata kodunu Google amcaya sorarak biraz daha detay elde etmeye calis.

Konuya gelirsek:

Chipset surucunu guncelle.
SSD Firmware guncelle.
BIOS ayarlarini sifirla.
Olay goruntuleyicisi raporunu da paylasirsan fena olmaz.

SSD Firmware, chipset hazır BIOS'ta da above 4G decoding ve Smart acces Memory ile XMP profili aktif ve CSM Support kapalı Secure Boot kapalı.

Hocam dosyaları inceliyor musunuz yoksa hatayı çözmeye çalışmak isteyen diğer kişiler için mi istediniz dosyayı?

Son düzenleme:
Paylasin.

Hocam dosyaları inceliyor musunuz yoksa hatayı çözmeye çalışmak isteyen diğer kişiler için mi istediniz dosyayı?
Hata hakkinda daha fazla bilgi sahibi olabilmek adina istedim.

SSD Firmware, chipset hazır BIOS'ta da above 4G decoding ve Smart acces Memory ile XMP profili aktif ve CSM Support kapalı Secure Boot kapalı.
Istedigim suruculeri guncelle ve BIOS ayarlarini sifirla yeterli.

Paylasin.

Hata hakkinda daha fazla bilgi sahibi olabilmek adina istedim.

Istedigim suruculeri guncelle ve BIOS ayarlarini sifirla yeterli.
html raporu diskraporu.rar

@ThePentium

Konuna karismak istemem ama bu hata kodunu Google amcaya sorarak biraz daha detay elde etmeye calis.

Konuya gelirsek:

Chipset surucunu guncelle.
SSD Firmware guncelle.
BIOS ayarlarini sifirla.
Olay goruntuleyicisi raporunu da paylasirsan fena olmaz.

Zaten öyle yapıyorum ama gözden kaçırdığım ya da atladığım bir yerler olmalı. Teşekkür ederim mesajınız için. Biraz mavi ekran çalışmak lazım.

@Arda7z

USB ile simdilik baglayabilirsin.

Peki hocam teşekkürler umarım sorun düzelir birkaç gün boyunca deneyeceğim sonra bildiririm.

@Arda7z

USB ile simdilik baglayabilirsin.

Hocam bu sabah USB ile bağlamadan önce tekrardan mavi ekran hatası aldım zaten bağlayınca da Windows diski tanımadı, ben de çözümü diski çıkarmakta buldum ama az önce tekrardan mavi ekran hatası aldım, minidump dosyası yok fakat sabahki mavi ekranın minidump dosyası var. İsterseniz atayım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı