WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

Daha fazla  
Sisteme hiçbir müdahalede bulunmadım şu an 2004 sürümünde Windows 10 kullanıyorum. Bir önceki sürümde de mavi ekran alıyordum sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum temmuz ayının başından beri sorun böyle devam ediyor güncellemeleri yaptım ekran kartımın BIOS'un ama B450M DS3H (rev. 1.0) | Motherboard - GIGABYTE Global chipset en son 1903 sürümünde var bunu kurmadım.
Ayrıca geçen kış sistemi satın aldım kendim kurdum geçen yaz yine böyle mavi ekranlar vermişti kışa doğru kendiliğinden düzelmişti. Minidump klasörü rar çevirirken hata alıyorum onu nasıl çözeceğimde bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
-Minidump klasörünü değil, içindekileri "Arşive Ekle" butonunu kullanarak çevirmeyi deneyin.

.
minidump.rar oldu sanırım
Gigabyte B450M DS3H anakartım var win 10 2004 sürüm ama chipset en son 1903 sürümü var ve mavi ekran alıyorum sebebi bu olabilir mi?

Dosya Ekleri

• chipset.PNG
    chipset.PNG
    50 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
-HD Tune Pro ile HDD sağlık testi, CrystalDiskMark SSD performans testi yapın ve sonuçları paylaşın.
-BIOS ve Chipset'i en son çıkan sürüme güncelleyin.

Son düzenleme:
BIOS güncel değil güncelleyin.
Samsung sürücü ve yazılımlarını, Afterburner, kaldırın. Fare ve klavye hariç takılı USB kalmasın cihazda.
DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücünüzü yükleyin. Ses sürücünüzü de güncelleyin.

M.2 SSD takılıysa doğru yere takılı olduğundan emin olun formatı UEFİ atıldığından emin olun.

BIOS güncel değil güncelleyin.
Samsung sürücü ve yazılımlarını, Afterburner, kaldırın. Fare ve klavye hariç takılı USB kalmasın cihazda.
DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücünüzü yükleyin. Ses sürücünüzü de güncelleyin.

M.2 SSD takılıysa doğru yere takılı olduğundan emin olun formatı UEFI atıldığından emin olun.

Hocam dediğiniz yöntemlerin neredeyse hiçbirini bilmiyorum BIOS'u zaten güncellemiştim ama yine güncelledim Windows bellek tanılama yaptım sorun yok dedi bilgisayar açılınca CMD yönetici olarak çalıştırdım SFC /scannow yazdım orada da did not falan yazdı sorun bulunamadı sanırım chkdsk /F /r de yaptım sonra reset attım PC açılınca Facebook gireyim dedim ve PC dondu. MSI Afterburner kurulu ama sadece sıcaklıklara bakıyorum başka bir şey yapmadım. DDU rehberi uygulayıp güncel GPU sürücüsü yazmışsınız DDU ne demek bilmiyorum ama GPU'yu güncelledim AMD sitesinden UEFI formatlı sanırım BIOS'ta fare çalışıyor.

-HD Tune Pro ile HDD sağlık testi, CrystalDiskMark SSD performans testi yapın ve sonuçları paylaşın.
-BIOS ve Chipset'i en son çıkan sürüme güncelleyin.

BIOS güncelledim en son çıkanı yaptım ama chipset yukarıda fotoğrafı da attım 1903 var sitede en son bundan kaynaklanır mı mavi ekran sorunu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu mu yapmam gerekiyor DDU dediğiniz?

Dosya Ekleri

• sistem.PNG
    sistem.PNG
    33,5 KB · Görüntüleme: 54
  • hdd test 1.PNG
    hdd test 1.PNG
    17,8 KB · Görüntüleme: 32
  • hdd test 2.PNG
    hdd test 2.PNG
    22,5 KB · Görüntüleme: 36
  • ssd test 1.PNG
    ssd test 1.PNG
    18,7 KB · Görüntüleme: 31
  • ssd test 2.PNG
    ssd test 2.PNG
    12 KB · Görüntüleme: 51
Chipset'i de en son çıkan sürüme güncelleyin.
HD Tune Pro'da Benchmark değil "Health" yazan kısımdan testi yapacaksanız.
DDU için bu rehberden faydalanın.

Chipset'i de en son çıkan sürüme güncelleyin.
HD Tune Pro'da Benchmark değil "health" yazan kısımdan testi yapacaksanız.
DDU için bu rehberden faydalanın.

Hocam en son çıkan falan yok, 1903 var, en son fotoğrafta da attım yukarıda anakartın sitesinde yok, 1903 kur dersen kurarım.

Hocam en son çıkan falan yok 1903 var en son fotoğrafta da attım yukarıda anakartın sitesinde yok 1903 kur dersen kurarım. HD Tune Pro'da "health" yazan kısımda nasıl test yapıcağımı bilmiyorum. HDD test 2'de sağlık sayfasında fotoğraf aldım orada "tamam" yazıyor. Dediğim gibi bu tarz şeylerden anlamıyorum Discord'tan ekran paylaşabilirim yardımcı olabilirseniz

En son çıkan o olduğuna göre kurabilirsiniz.

En son çıkan o olduğuna göre kurabilirsiniz.
Ama benim Win 10 2004 sürümü orda ise 2 sürüm öncesi var 1903 sürümü mevcut sıkıntı olmaz mı? Birde HD Tune Pro'dan sağlık testi nasıl yapacağım tarif eder misiniz?
minidump2 - Google Drive yine mavi ekran aldım. "Minidump2" olarak Drive yükledim. Sorun neden kaynaklıyor ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz? DDU indirdim sürücüyü sildim güvenli modda çalıştırıp daha sonra en son çıkan önerilen AMD yazılımı indirdim kurdum. Windows güncelleştirmeleri kontrol ettim güncelleme varmış onu yaparken de mavi ekran verdi.
-Minidump klasörünü değil, içindekileri "arşive ekle" butonunu kullanarak çevirmeyi deneyin.

Minidumpta ne yazıyormuş sorun neden kaynaklanıyormuş.
Sorun neydi acaba kimse bir şey yazmadı. Birkaç zamandır mavi ekran almadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı