WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

McMALLEN

Centipat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere 5 aydır mavi ekranla uğraşıyorum. Verdiği hata kodu ise hep aynı 10 kere format attım. Ne zaman format atsam 1 hafta ya da 2 hafta sonra mavi ekran hatası alıyorum. Kaç aydır uğraşıyorum, artık yeter yani biri yardım eli uzatsın her şey güncel mavi ekran çıkınca otomatik yeniden başlatmıyor. Öyle donuk kalıyor, o yüzden de minidump oluşmuyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-10-21 at 16.26.41.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-21 at 16.26.41.jpeg
    55,2 KB · Görüntüleme: 129
Bu resimden anlanabilir mi bilmiyorum. XTU üzerinden - yaptığınız değerleri 0'a getirip XTU'yu öyle kaldırdıysanız sorun olmayacaktır.

Dediğim bütün işlemleri yapmanız şimdilik yeterli. Sistemi bir süre kullanın, yine sorun çıkarsa yazarsınız ve mümkünse minidump dosyalarını paylaşırsınız. Sorun çözülmüşse de belirtirseniz sevinirim.

Bu resimden anlanabilir mi bilmiyorum. Xtu üzerinden - yaptığınız değerleri 0'a getirip Xtu'yu öyle kaldırdıysanız sorun olmayacaktır.

Dediğim bütün işlemleri yapmanız şimdilik yeterli. Sistemi bir süre kullanın, yine sorun çıkarsa yazarsınız ve mümkünse minidump dosyalarını paylaşırsınız. Sorun çözülmüşse de belirtirseniz sevinirim.

Xtuyu kaldırırken bütün yaptığım profilleri sildim.

ST1000VM002 ve SSD çıkarın. Takılı olan HDD içine Windows kurup deneyin.
Çok gereksiz yazılım kurmuşsun üretici yazılımlarını kurma format sonrası. Sadece sürücüleri kur.

Sildim onları da zaten bir tek ağ sürücüsü driverı bir de chipset kaldı o kadar bunlar var ama SSD varken HDD kurmak saçma olmaz mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG 3.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG 3.PNG
    15,3 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Alıntısı.PNG 2.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG 2.PNG
    16,1 KB · Görüntüleme: 21
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23,8 KB · Görüntüleme: 18
ama SSD varken HDD kurmak saçma olmaz mı?
Hata almak mı daha akıllıca yavaş olup stabil kullanmak mı?

Sildim onları da zaten bir tek ağ sürücüsü driverı bir de chipset kaldı o kadar bunlar var
MSİ ve bir iki yazılım hala var ve bunları kaldır demedim format sonrası kurmayın dedim.
Konuyu okumadım verdiğin rapora göre cevap verdim. Disk sorunlu ve uygun olmayan disk kullanıyorsun.
Format sonrası çıkacak sorunlar yine olabilir ona göre devam ederiz yaparsan.

MSİ ve bir iki yazılım hala var ve bunları kaldır demedim format sonrası kurmayın dedim.
Konuyu okumadım verdiğin rapora göre cevap verdim. Disk sorunlu ve uygun olmayan disk kullanıyorsun.
disk sorunlu derken sıfır aldım ama

MSI ve bir iki yazılım hala var ve bunları kaldır demedim format sonrası kurmayın dedim.

RAM'i değiştirdim uvu kaldırdım biriniz ekran kartı biriniz RAM diyor biriniz disk diyor hangisi tabii minidump olmayınca bılemiyoruz.

MSI ve bir iki yazılım hala var ve bunları kaldır demedim format sonrası kurmayın dedim.

Kardeşim HD Tune'la denedim badsector falan çıkmadı.

Son düzenleme:
Ben raporunuzda gördüğüm sorun çıkarabilecek olayları belirttim. Murat hocam bu konuda benden daha bilgilidir, benimkiler bu konuda ikinci çözüm niteliğinde olabilir.

Format sonrası çıkacak sorunlar yine olabilir ona göre devam ederiz.

Bu HD Tune programında info bölümünde ikinci diskimin FAT32 formatında olduğu gözüküyor ama dosyalarım bölümünde NTFS olduğu gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,1 KB · Görüntüleme: 15
  • Ekran Alıntısı.PNG 1.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG 1.PNG
    9,3 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı