Çözüldü WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MustafaF

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlara girdiğimde sıklıkla mavi ekran yemeye başladım. Bazen art arda 2 3 defa yiyorum, bazen de hiç mavi ekran yemeden kullanabiliyorum. Her defasında WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatasını alıyorum.

Dump dosyası:

Son düzenleme:
Çözüm
Çeşitli yerlerde sorunun Driver Booster kullanımından olduğunu okudum ve temiz kurulum yaptım. Driverları elle kurmama rağmen sorun devam etmekte ve şu an dump dosyası oluşmuyor. Ve buraya attığım dump dosyasıda muhtemelen ilk kurulum yaptığımda yediğim bir mavi ekranın dosyası çünkü LAN sürücülerini güncelledikten sonra defalarca mavi ekran yememe rağmen farklı bir dump dosyası oluşmadı. Ayrıca başlangıç ve kurtarma ayarlarım bu şekilde.

Sorun LAN driverlarındaymış. MSI Z490 Tomahawk kullanmaktayım ve sitede 2 tane LAN driverı gözüküyor. İkisini aynı anda kurunca sanırım çakışıyor ve oyunlara girince mavi ekran yedirtiyor.
Sorunun LAN driverlarda olduğunu, mavi ekran yedikten sonra bilgisayarı tekrar açtığımda Ethernet kablosunu çıkartıp tekrar takana kadar internetin gelmemesi sayesinde anladım.
Anakartınızın sitesinden LAN sürücülerinizi güncelleyin.

Bir ağ adaptörüne sahip misiniz?

Herhangi bir ağ adaptörü takılı değil, ethernet girişini kullanıyorum. Sürücüleri güncelleyip deneyeceğim.

Maalesef işe yaramadı tekrar mavi ekran yedim.

Son düzenleme:
Çeşitli yerlerde sorunun Driver Booster kullanımından olduğunu okudum ve temiz kurulum yaptım. Driverları elle kurmama rağmen sorun devam etmekte ve şu an dump dosyası oluşmuyor. Ve buraya attığım dump dosyasıda muhtemelen ilk kurulum yaptığımda yediğim bir mavi ekranın dosyası çünkü LAN sürücülerini güncelledikten sonra defalarca mavi ekran yememe rağmen farklı bir dump dosyası oluşmadı. Ayrıca başlangıç ve kurtarma ayarlarım bu şekilde.

Sorun LAN driverlarındaymış. MSI Z490 Tomahawk kullanmaktayım ve sitede 2 tane LAN driverı gözüküyor. İkisini aynı anda kurunca sanırım çakışıyor ve oyunlara girince mavi ekran yedirtiyor.
Sorunun LAN driverlarda olduğunu, mavi ekran yedikten sonra bilgisayarı tekrar açtığımda Ethernet kablosunu çıkartıp tekrar takana kadar internetin gelmemesi sayesinde anladım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    18 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı