WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Duygusuzifade

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B550 A PRO
İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X3D
Ekran kartı: MSI Radeon RX 7900 XT Gaming Trio
Ram: Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2x16GB) 3600MHz CL16
M.2 SSD: Kingston KC3000 1TB 7000/6000MB/s
M.2 SSD II : Pny CS2130 1TB 3500/1800MB/s
Soğutucu: ID Cooling 207 XT
Kulaklık: Logitech G Pro X 7.1
Kasa: Antec DP 503
Monitör: Samsung Odyssey G7 28" 1ms 144Hz 4K IPS (3840x2160)
Monitör II: Samsung 22" IPS 75hz
PSU: FSP Hydro G Pro 750W 80+ Gold
Merhaba,

Oyunda veya Windows'ta gezerken sürekli mavi ekran hatası alıyorum. PC donuyor.

Ekran kartı güncel, BIOS güncel.
Memtest ile RAM testi yaptım, temiz çıktı.
Yükleme aşaması %0'da kalıp PC kendini resetliyor ve BIOS'a giriyor. BIOS'tan çıkmama rağmen tekrar giriyor. Öyle bir kısır döngü olmakta. En son reset çekiyorum PC'ye tuş veya PSU'dan anca öyle açılıyor.

Dosya Linki (Minidump)

1620826788097.png

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
Güncel
Güncel.

Son düzenleme:
Dosyaya baktım. Anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım. Ekran kartıyla ilgili hatalar var. Sisteminiz kısır döngüye girmiş. Boot olmuyor. Wdboot.sys hatası bundan kaynaklı. SSD veya HDD kaynaklı olabilir. Vanguard ve anti-cheat yazılımları nedeniyle de hatlar almışsınız. Ekran kartı, RAM ve İşlemcide OC varsa kaldırıp deneyin. HDD/SSD için test yapın. HD Tune ve Sentinel kullanabilirsiniz. HD Tune ile test yaparken Quick Scan kapalı olsun. Ekran kartı için sürücüyü DDU ile kaldırıp WHQL sürücüyü yükleyebilirsiniz. AMD ekran kartınız var gözüküyor fakat modelini göremedim.

BIOS, chipset, ekran kartı güncel, RAM testi yaptım temiz çıktı. Herhangi bir OC yapmadım standart kullanıyorum. Ekran kartını 2 gün önce DDU ile kaldırıp yükledim. Zamanında yapmıştım ama tekrar yaptım bekliyorum bakalım tekrar olacak mı onun dışında sorun SSD'den şüpheleniyorum. Tekrar hata alırsam yazacağım. PC durduk yere Opera'da, Edge'de gezerken donuyor kapanıyor. En önemli kısım sürekli olarak BIOS'a girmesi. Mavi ekrandan sonra BIOS'a girip çıktığım halde tekrar girmesi acaba SSD'yi mi görmüyor da Windows başlamıyor şüphesine düştüm tekrar kontrol edeceğim güncel bilgileri sizinle paylaşarım teşekkürler ilginize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. SSD için sıkıntı olabilir. Duruma göre yazarsınız.

Bugün yine bilgisayarım dondu mavi ekran yedi ve kapandı. Açıldığında ise BIOS`a girdi kontrol ettiğimde ise M.2 SSD görünmüyordu maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin diskte sorun olabilir. Farklı bir diske kurulum yapıp deneyebilirsiniz.

Sizin diskte sorun olabilir. Farklı bir diske kurulum yapıp deneyebilirsiniz.
Yeni disk siparişi verdim geldiği gibi test edeceğim ve elimdekini de garantiye göndereceğim, teşekkür ederim.

Geri
Yukarı