Çözüldü "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
RAM
Adata XPG Gammix D30 8gb 3000MHz x2
SSD veya HDD modeli
WD Blue sn-550 500gb, PNY XLR8 CS3030 500GB
Ekran kartı
RX 580 8GB
Anakart
MSI H410m-a Pro
İşlemci
i3 10100F
Öncelikle okuyan herkese iyi geceler dilerim, yaşadığım sorun daha önce örneğini görmediğim duymadığım bir şey ve bilgili kişilerden yararlanmak istiyorum. Yaşadığım sorun kısaca şöyle; sistem M.2 SSD ile normal kullanımda Windows 10 ortamında sorun yaratmadan çalışıyor lakin iş oyun oynamaya geldiğinde özellikle Battlefield 5 ve Cyberpunk 2077 gibi ağır oyunlar önce texture bozulmaları ve ses kaymaları ardından fizik mekaniklerinde bozulmalar ve bunlar olurken FPS gitgide mantıksız şekilde düşüş gösteriyor ve hemen ardından konu başlığında yazdığım mavi ekran hatasını alıyorum, bazen ise CRITICAL_PROCESS_DIED isimli mavi ekran hatasını alıyorum. Yukarıda bahsettiğim hatalar oyun oynamadan test ve benchmark uygulamalarında karşıma çıkmıyor örneğin işlemciyi uzun süre CPU-Z testinde bırakıyorum ve sorun çıkmıyor veya M.2 SSD'yi stres testine sokuyorum yine bir problem çıkmıyor, konuyu uzatmadan GPU-SSD-RAM kaynaklı bir arıza olmadığını ve mevcut kullandığım anakartı garantiye gönderip test ettirdiğimi belirtmek isterim. Sistem 250-300 MB/sn üzeri okuma/yazma hızına sahip her türlü disk ile yukarıda anlattığım arızayı veriyor ve kullandığım SSD'leri farklı sistemlerde test ettim sorunsuz çalıştırdım geriye yalnızca işlemciyi Intel'e göndermek kaldı. Sizden beklediğim bu sorunun kaynağı işlemci mi yoksa başka bir donanım olup olamayacağını söylemeniz, ayrıca işlemciyi test edecek başka bir anakart yok elimde yakın zamanda test etme fırsatım olursa konuya ekleme yapacağım. Isınma kaynaklı bir sorun olmadığını belirtmem gerek. CPU: 75 Max GPU: 77 Max SSD: 62 Max bu değerler sistemim için normal değerler. Eğer sorunun işlemciden kaynaklandığını kesinleştirebilirsem Technopat yetkilileri de video çekmek isterse işlemciyi gönderebilirim ve sizler de farklı bir arıza görmüş olursunuz, iyi forumlar.

Minidump dosyalarıyla ilgili belirtmem gereken birşeyi atlamışım, sistem bu 2 mavi ekran hatalarından herhangi birisini verdiğinde mevcutta kullandığım disklerin hangisinin sistem diski olduğu fark etmeksizin diskin bağlantısı tamamen kopuyor ve herhangi bir minidump dosyası oluşturulamıyor, çalışan diski yerinden çıkarmış gibi oluyor lakin diskleri farklı sistemlerde sorunsuz kullandım belirtmeyi unuttuğum için özür dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selamlar, rica etsem Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşır mısınız? Rehberi aşapıda yer almakta.

Birkaç gün içerisinde sistemi yeniden kurduğumda bilgilendireceğim teşekkürler.
Selamlar, rica etsem Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşır mısınız? Rehberi aşapıda yer almakta.

Hocam cevap veremediğim için üzgünüm konu açtığımı unuttum, işlemciyi garantiye gönderdim, defalarca garanti firması ürünü test etmemek için elinden geleni yaptı lakin 5. gönderişimde test ettiler ve ürünün fabrikasyon arızalı olduğunu söylediler, işlemciyi değişim yaptırmadım ve para iadesi aldım ve şunu da söylemek gerek İndex Bilişim'in garanti firması olduğu hiçbir ürünü bir daha satın almayacağım iyi geceler.

Birkaç gün içerisinde sistemi yeniden kurduğumda bilgilendireceğim teşekkürler.

Hocam cevap veremediğim için üzgünüm konu açtığımı unuttum, işlemciyi garantiye gönderdim, defalarca garanti firması ürünü test etmemek için elinden geleni yaptı lakin 5. gönderişimde test ettiler ve ürünün fabrikasyon arızalı olduğunu söylediler, işlemciyi değişim yaptırmadım ve para iadesi aldım ve şunu da söylemek gerek İndex Bilişim'in garanti firması olduğu hiçbir ürünü bir daha satın almayacağım iyi geceler.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı