WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

Dosyayı herkese açık paylaşın.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'unuzu 3503 sürümüne güncelleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip resmi sitesinden en son WHQL sürümü kurun.

Son düzenleme:
İşlemci : AMD Phenom(tm) || X6 1090T Processor
RAM : 8,00 GB
Sistem Türü : 64 bit İşletim Sistemi

Bulabildiklerim bunlar. Pek anlamam pc'den, kusura bakmayın. <3

İşlemci : AMD Phenom(tm) || X6 1090T Processor
RAM : 8,00 GB
Sistem Türü : 64 bit İşletim Sistemi

Bulabildiklerim bunlar. Pek anlamam pc'den, kusura bakmayın. <3
Sorun değil. Yukarıda bahsetmiş olduğum adımları uygulayın. Eğer sorun devam ederse yeni minidump dosyalarının ardından ihtiyacım olan sistem bileşenini nasıl öğrenebileceğinizi açıklarım.

Sorun değil. Yukarıda bahsetmiş olduğum adımları uygulayın. Eğer sorun devam ederse yeni minidump dosyalarının ardından ihtiyacım olan sistem bileşenini nasıl öğrenebileceğinizi açıklarım.
Birkaç gündür yapmayı biosu güncellemeyi denedim fakat olmadı. Bios sürümü/tarihi : "American Megatrends Inc. 3303, 20.08.2010" diyor. İnternet sitesine baktığımda ise aradığım şeyi bulamadım. Ayrıca anakartımın modelini öğrenmek istediğimde sistem modeli yerinde 'System Product Name' yazıyor. Üstüne üstlük mavi ekran her 5 dakikada 1 veriyor. Ne yapmalıyım??

Anakart modeliniz M4A79T Deluxe. İşlemci üzerinde herhangi bir UV veya OV işlemi varsa kaldırın. BIOS güncellemesini şimdilik es geçelim. Bu anakart modeli en son Windows 7 için driver desteği veriyor. Windows 10 kullandığınızdan dolayı hata alıyor olabilirsiniz. Önemli verilerinizi yedekleyip, Temiz Kurulum ile Windows 7'ye geçin. Bu arada yeni dump dosyalarını paylaşın.

Anakart modeliniz M4A79T Deluxe. İşlemci üzerinde herhangi bir UV veya OV işlemi varsa kaldırın. BIOS güncellemesini şimdilik es geçelim. Bu anakart modeli en son Windows 7 için driver desteği veriyor. Windows 10 kullandığınızdan dolayı hata alıyor olabilirsiniz. Önemli verilerinizi yedekleyip, Temiz Kurulum ile Windows 7'ye geçin. Bu arada yeni dump dosyalarını paylaşın.
Windows 7 ve Windows 10 arasındaki farklar neler? Burada minidump dosyam ;

Şu anlık Windows 7 ve 10 arasındaki farklar sizin için mühim değil. Çok merak ediyorsanız internette tonla kaynak mevcut. Sizin için önemli olan husus sistem sürücülerinizin en son Windows 7 destekliyor oluşu. Temiz kurulum ile Windows 7'ye geçin. Hata almaya devam ederseniz donanımsal sorun ihtimalini ele alacağız.

Geri
Yukarı