WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

Şu anlık Windows 7 ve 10 arasındaki farklar sizin için mühim değil. Çok merak ediyorsanız internette tonla kaynak mevcut. Sizin için önemli olan husus sistem sürücülerinizin en son Windows 7 destekliyor oluşu. Temiz kurulum ile Windows 7'ye geçin. Hata almaya devam ederseniz donanımsal sorun ihtimalini ele alacağız.
Anladım. Peki Windows 7'ye nasıl geri dönebilirim. Elinizde beni yönlendirebileceğiniz bir video var mı acaba?

Anladım. Peki Windows 7'ye nasıl geri dönebilirim. Elinizde beni yönlendirebileceğiniz bir video var mı acaba?
Hocam Windows 7 USB'si yapmanız lazım. İnternetten ISO indirip rufus ile yazın. Temiz kurulum şeklinde yapacağız.

Eğer W7'de de mavi ekran yer iseniz bu sefer sorun donanımsal olacaktır yüksek ihtimal.

Hocam Windows 7 USB'si yapmanız lazım. İnternetten ISO indirip rufus ile yazın. Temiz kurulum şeklinde yapacağız.

Eğer W7'de de mavi ekran yer iseniz bu sefer sorun donanımsal olacaktır yüksek ihtimal.
Windows 7'ye Pazar günü geçiş yaptım fakat yine mavi ekran veriyor. RAM'leri yerinden çıkarıp temizlemeye çalıştım ve yerine tekrardan taktım ama yine mavi ekran verdi. Minidump dosyam ;

Chipset sürücünüzü güncelleyin.

OCCT ile 30'ar dakika ayarlara ellemeden CPU ve Power testi gerçekleştirin. Sonuçları paylaşın. Sorun bu aşamada çok yüksek ihtimalle donanımsal gözüküyor.

Windows 7'ye Pazar günü geçiş yaptım fakat yine mavi ekran veriyor. RAM'leri yerinden çıkarıp temizlemeye çalıştım ve yerine tekrardan taktım ama yine mavi ekran verdi. Minidump dosyam ;
Sonun donanımsal ya da BIOS ayarlarında sorun var demek ki.

Bios sürümü, chipset vs. vs. bunları güncellemeyi deneyin.

Chipset sürücünüzü güncelleyin.

OCCT ile 30'ar dakika ayarlara ellemeden CPU ve Power testi gerçekleştirin. Sonuçları paylaşın. Sorun bu aşamada çok yüksek ihtimalle donanımsal gözüküyor.
chipset sürücümü güncelledim ve OCCT ile CPU ve Power testi yaptım. Fakat OCCT ile her ikisini de test ederken daha 10 dakika bile olmadan mavi ekran verdi.

Geri
Yukarı