"WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

DouWz

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
R7 350
İşlemci
i7 2600
Mavi ekran hatası alıyorum, ve bu birkaç kez değil 1 günde 4 5 defa alıyorum ama minidump dosyalarına baktığımda 3 tane var anlamadım. Bunun çözümünü bulursanız sevinirim aşağıya bıraktım.

Minidump dosyaları
Mavi ekran hatası alıyorum, ve bu birkaç kez değil 1 günde 4 5 defa alıyorum ama minidump dosyalarına baktığımda 3 tane var anlamadım. Bunun çözümünü bulursanız sevinirim aşağıya bıraktım.

Minidump dosyaları
Hocam bu yazıyı yazdıktan sonra birdaha mavi ekran yedim, minidump'u atıyorum.

Yeni minidump

Son düzenleme:
Dosyaları herkese açık olacak şekilde paylaşın.

Dosyaları herkese açık olacak şekilde paylaşın.
Kusura bakmayın hocam, iki dosyayıda aşşağıya bıraktım.

1
2
1 ve 2 İki dump dosyası. @LSD

Anakart Adı kısmında ne yazıyor? Pardon fotoğrafı görmemişim.
İşlemci üzerinde UV veya OV varsa geri çekin. İşlemci değerlerine etki eden uygulamaların tümünü kaldırın. Varsa windows güncelleştirmelerini gerçekleştirin. OCCT ile 10 dakika ayarlara ellemeden CPU ve Power testi gerçekleştirin. Sonuçları paylaşın. PSU modelinizin tam adını paylaşın.

Anakart Adı kısmında ne yazıyor? Pardon fotoğrafı görmemişim.
İşlemci üzerinde UV veya OV varsa geri çekin. İşlemci değerlerine etki eden uygulamaların tümünü kaldırın. Varsa windows güncelleştirmelerini gerçekleştirin. OCCT ile 10 dakika ayarlara ellemeden CPU ve Power testi gerçekleştirin. Sonuçları paylaşın. PSU modelinizin tam adını paylaşın.
Hocam ben biraz pc cahilim, bu konuları çok fazla bilmiyorum. Nerdeyse tek bilidğim şey yükleme yapabilmek ve birkaç şey. Nasıl yapıcağım, nerden bakıcağım konusunda yardımcı olur musunuz? @LSD
@LSD occt testlerini yapıyorum şuanda, ulaştıracağım.

Son düzenleme:
Hocam ben biraz pc cahilim, bu konuları çok fazla bilmiyorum. Nerdeyse tek bilidğim şey yükleme yapabilmek ve birkaç şey. Nasıl yapıcağım, nerden bakıcağım konusunda yardımcı olur musunuz?
UV veya OV işlemini eğer bilgisayardan çok anlamıyorsanız yapmamışsınızdır diye düşünüyorum. PSU modelini öğrenmek için kasanın üzerinden bakmanız gerek.

UV veya OV işlemini eğer bilgisayardan çok anlamıyorsanız yapmamışsınızdır diye düşünüyorum. PSU modelini öğrenmek için kasanın üzerinden bakmanız gerek.
PSU : Belson HK 400 - 51AN
CPU TEST FOTO
hocam 10 dakika oldu, durdurdum. @LSD
Hocam şöyle birşey var ben mavi ekranı oyun oynarken alıyorum zaten, o yüzden arkada gta V açık halde.
Power testi @LSD
@LSD

Son düzenleme:
Hocam bu hata genellikle Donanımsal oluyor. Bu aşamada benim fikrimi sorarsanız işlemcinizde donanımsal bir sorun mevcut. Bu yüzden daha ne kadar ve nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum. Garantisi varsa servise gönderebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı