WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

Ahy55555

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, benim Laptopımda sürekli bu hatayı veriyor. Ne yapmamı önerirsiniz? DxDiag ve hata resmini atıyorum. Minidump dosyasını isterseniz size verebilirim. Şu an PC'mde AIDA64 FurMark Memtest yüklü ama testleri yapmadım. Bilen birinden yardım almak istiyorum.
Bu hata 1 kere Bannerlord oynarken oldu onun dışında oyunda olmadı. Daha çok PC'de bir işlem yapmazken ve internette takılırken oluyor. Bir keresinde PC'yi hata verince yeniden başlattı, ardında PC açılır açılmaz yine aynı hatayı verdi. Ara sıra oluyor bu aralar bayağı arttı.
Yardım edin, bu hata sinirimi bozmaya başladı.

Dosya Ekleri

• hata.jpg
    hata.jpg
    250,5 KB · Görüntüleme: 179
  • DxDiag.txt
    144,1 KB · Görüntüleme: 135
Tamam ama elimde flash bellek yok. Yarın bir tane alıp test ederim.
Ben yarın testi yapar size iletirim.
Memtest SD Card'a yapılabilir mi?
RAM'leri Memtest ile test edin sonucu paylaşın. Onun sonucuna göre yapacaklarınızı söyleriz.

SD Card'la Memtest olur mu?
denedim olmadı sd cardla
@Akiyorum @m1cos Memtest yaptım hiçbir hata gözükmedi ama test iki buçuk saat sürdü.
Benim tahminim HDD'de sorun var ama test yapmadan bilemeyiz. Bu PC aldıktan 1 yıl sonra HDD'si bozulmuştu servis değiştirmişti bu PC'yi 3 yıldır kullanıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz.
Biraz konu dışı olacak ama Memtest yaptıktan sonra flash belleğin boyutu 16 GB'dan 248 MB döndü onu da düzeltmeme yardım eder misiniz?
@Akiyorum
@akiyorm
Flash biçimlendirerek hallettim. PC yine hata vermeye başladı. Technopat'a bile giremiyorum.

Son düzenleme:
BIOS güncel değil güncelleyin.

Vanguard kaldırın, aicharger ve diğer ASUS araçlarını kaldırın. Windows güncellemelerini de kontrol edin.

BIOS güncellemesini yaptım 6 tane ASUS aracı var.
ASUS device activation.
ASUS Live Update.
ASUS PTP Driver.
ASUS splendid video enhancement
ASUS USB charger Plus.
Atk package.
Bunları silmemi ister misiniz?
Geç bakmamın sebebi 5 gündür hata vemedi geçti sandım ama yine verdi.

Geri
Yukarı