WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR sonrası anakartta beyaz ışık yanıyor

Kayraflix

Centipat
Daha fazla  
Bayağıdır şu sinir bozucu olayla uğraşıyorum. Bilgisayarım video izlemek gibi basit bir iş yaparken bile mavi ekran alıyorum. İnternetim çalışmasına rağmen PC'den bağlantı gidişleri FIFA oynarken oyunun bir anda donup mavi ekran verdirip Alt Tab vesaire attırmaması.
İşlemci Intel(R) Core(tm) i7-9700F CPU @ 3.00GHz, 3000 MHz, 8 çekirdek, 8 mantıksal işlemci.
Temel kart ürünü B360M Bazooka (MS-7B24)
Ekran kartı NVIDIA GeForce RTX 2070.
Memtest yaptım BIOS güncel sürücülerim de ama nasıl çözeceğim bilmiyorum.

Bayağıdır şu sinir bozucu olayla uğraşıyorum. Bilgisayarım video izlemek gibi basit bir iş yaparken bile mavi ekran alıyorum. İnternetim çalışmasına rağmen PC'den bağlantı gidişleri FIFA oynarken oyunun bir anda donup mavi ekran verdirip Alt Tab vesaire attırmaması.
İşlemci Intel(R) Core(tm) i7-9700F CPU @ 3.00GHz, 3000 MHz, 8 çekirdek, 8 mantıksal işlemci.

2x8 RAM varsa birini cıkar tek RAM'le calıstır bilgisayarı. BIOS sıfırlamayı denedin mi ayrıca?

Anakartta beyaz ışığın yandıgı yerde ne yazıyor soyler misin?

Bu hatayı tetikleyen şey genelde işlemci oluyor.
Mümkünse minidump gönder.

Bu hatayı tetikleyen şey genelde işlemci oluyor.
Mümkünse minidump gönder.

Minidump oluşmuyor maalesef olay görüntüleyicisinde de bir şeyler bu kullanıcıya izin vermiyor diyor ama hepsini yaptım gene olmuyor

2x8 RAM varsa birini cıkar tek RAM'le calıstır bilgisayarı. BIOS sıfırlamayı denedin mi ayrıca?

Anakartta beyaz ışığın yandıgı yerde ne yazıyor soyler misin?

BIOS sıfırlamayı denemedim bilmiyorum da 8x2 RAM'im var denerim ışığın yanığı yerde EZ Debug LED yazıyor

Minidump oluşmuyor maalesef olay görüntüleyicisinde de bir şeyler bu kullanıcıya izin vermiyor diyor ama hepsini yaptım gene olmuyor.

BIOS sıfırlamayı denemedim bilmiyorum da 8x2 RAM'im var denerim ışığın yanığı yerde EZ Debug LED yazıyor.

CPU mu DRAM mi VGA mi boot mu ona da bak.

BIOS ekranına geldiğinde boot ışığı yanılı kalıyor ama kasanın kapatma tuşuna bastığımad sanıyelik CPU ışığı yanıp PC açılıyor.

Ne olur yardım edin hala çözemedim acil aşırı sinir bozucu bu durum.

BIOS pilini cıkar, 10sn bekle geri tak.

Tamamdır deneyeceğim

İşe yaramadı hala aynı durum

Tamamdır deneyeceğim.

İşe yaramadı hala aynı durum.

İnternetten de başka araştırdım fakat hiçbiri olmuyor ben işlemci kaynak olduğunu düşünüyorum ama emin değilim işlemciyi değiştirirsem ve olmazsa boşa da para harcarım gibi hissediyorum ne yapmam lazım emin de değilim.

En sonki mavi ekrandan sonra bu olayları denedikten sonra mavi ekranadn sonra boot ışığı yandı sonra gene kasanın kapama tuşuna basınca saniyelik CPU yandı PC tekrar açılırken ekran gelene kadar da VGA ışığı yandı mavi ekrana YouTube'dan video izlerken oldu.

Son düzenleme:
Tamamdır deneyeceğim.

İşe yaramadı hala aynı durum.

İnternetten de başka araştırdım fakat hiçbiri olmuyor ben işlemci kaynak olduğunu düşünüyorum ama emin değilim işlemciyi değiştirirsem ve olmazsa boşa da para harcarım gibi hissediyorum ne yapmam lazım emin de değilim.

En sonki mavi ekrandan sonra bu olayları denedikten sonra mavi ekranadn sonra boot ışığı yandı sonra gene kasanın kapama tuşuna basınca saniyelik CPU yandı PC tekrar açılırken ekran gelene kadar da VGA ışığı yandı mavi ekrana YouTube'dan video izlerken oldu.

RAM'lerde sıkıntı var.

RAM'lerde sıkıntı var.

Ama Memtest'te falan sıkıntı çıkmadı bu internet kesintisi olup sayfa yuüklenmemeleri falan ondan mı kaynaklı kesin.

Ama Memtest'te falan sıkıntı çıkmadı bu internet kesintisi olup sayfa yuüklenmemeleri falan ondan mı kaynaklı kesin.

Ama olabilir ün gece mavi ekrandan sonra PC'yi tekrar açtığımda boot yazan bir mavi ekran hatası almıştım.

Ama olabilir ün gece mavi ekrandan sonra PC'yi tekrar açtığımda boot yazan bir mavi ekran hatası almıştım.

RAM'lerde sıkıntı var.

RAM'leri bugün yeni değiştirdim fakat sorun devam ediyor mavi ekran sonrası BIOS açılığında boot ışığı beyaz yanıyor bunun bir anlamı var mı peki.

RAM'leri bugün yeni değiştirdim fakat sorun devam ediyor mavi ekran sonrası BIOS açılığında boot ışığı beyaz yanıyor bunun bir anlamı var mı peki.

Bir durum güncellemesi yapayım mavi ekrandan sonra saniyelik VGA ışığı falan yanıp boot ışığında kalıp BIOS'a atıyor fakat şöyle bir şey dikkatimi çekti mavi ekrandan sonraki BIOS'ta M.2 SSD gözükmüyordu fakat BIOS'a normal girdiğimde SSD'imi görebiliyorum bunun ne anlama geldiğini söyleyebilir misiniz?

Bir durum güncellemesi yapayım mavi ekrandan sonra saniyelik VGA ışığı falan yanıp boot ışığında kalıp BIOS'a atıyor fakat şöyle bir şey dikkatimi çekti mavi ekrandan sonraki BIOS'ta M.2 SSD gözükmüyordu fakat BIOS'a normal girdiğimde SSD'imi görebiliyorum bunun ne anlama geldiğini söyleyebilir misiniz?

Ve ayrıca mavi ekrandan sonra SSD'nin gözükmediği ekrandan çıktımda tekrar BIOS'a atıyor Windows'a ancak kasadan kapatıp aç yaptığımda ulaşabiliyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı