Whea_uncorrectable_error_ mavi ekran

Yuuvibing

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, bundan önce de bu durum üzerine konu açmıştım. Bana yapmam söylenen birkaç çözüm sunuldu ve bunları denememe rağmen hiçbiri çözüm olmadı. Sorun devam ederse dump dosyalarımı paylaşmam söylenmişti. İşte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, bundan önce de bu durum üzerine konu açmıştım. Bana yapmam söylenen birkaç çözüm sunuldu ve bunları denememe rağmen hiçbiri çözüm olmadı. Sorun devam ederse dump dosyalarımı paylaşmam söylenmişti. İşte.

Açtığın diğer konudada demiştim, bu hata uyumsuz driver veya sabit disklerden kaynaklanır. Uygun driverleri kurduğun halde bu hata geliyorsa aşağıdakilerden kaynaklanıyor olabilir.
* Sabit diskin düzgün çalışmıyor.
* RAM uyumlu değil veya bozuk.
* Anakartın düzgün çalışmıyor veya hasar görmüş.
Veya bunlar harici işletim sisteminde hata olabilir. Burada önerebileceğim şeyler ise bu komutlar, sistem ve disk hatalarını denetleyip düzeltir. CMD'yi yönetici olarak çalıştırdıktan sonra bu komutları yaz.
Sfc /scannow
Chkdsk /f
Eğer hiçbiri çalışmadıysa yukarıda yazdığım gibi sorun donanım kaynaklıdır. İyi günler dilerim.

Önceden demiştim. Prize direkt bağlı değil mi? Çoklu prize takılı olmasın.

İntel grafik sürücüsünü güncelle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"DISM" rehberini uygula. İlk 3 adımını uygula.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır?

Overclock yaptıysan geri çekmelisin. BIOS sıfırla.

Sisteme bir şey eklendiniz mi?

Önceden demiştim. Prize direkt bağlı değil mi? Çoklu prize takılı olmasın.

İntel grafik sürücüsünü güncelle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"DISM" rehberini uygula. İlk 3 adımını uygula.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır?

Overclock yaptıysan geri çekmelisin. BIOS sıfırla.

Sisteme bir şey eklendiniz mi?
Tekli priz denedim, işe yaramadı. Herhangi bir overclock işlemi yapmadım. Son attığınız Intel grafik sürücüsünü de dün gece güncelledim fakat herhangi bir işe yaramadı, bilgisayarı açar açmaz mavi ekrana giriyor, ancak bu %90 oranla hep bilgisayarım şarja takılıyken oluyor, şu anda bile buraya yazmak için bilgisayarı şarjdan çıkardım. Şu anda söylediğiniz DISM rehberini uyguluyorum, bitince sonuçları yazacağım.
Bitti, herhangi bir sorun bulunamadı. Sisteme bir şey ekleme açısından, sistemim dizüstü ve alalı daha bir sene bile olmadı. Bana nasıl geldiyse o şekilde kullanıyorum. Sonuç olarak, bilgisayarımı garantiye yollamalı mıyım?

Tekli priz denedim, işe yaramadı. Herhangi bir overclock işlemi yapmadım. Son attığınız Intel grafik sürücüsünü de dün gece güncelledim fakat herhangi bir işe yaramadı, bilgisayarı açar açmaz mavi ekrana giriyor, ancak bu %90 oranla hep bilgisayarım şarja takılıyken oluyor, şu anda bile buraya yazmak için bilgisayarı şarjdan çıkardım. Şu anda söylediğiniz DISM rehberini uyguluyorum, bitince sonuçları yazacağım.
Bitti, herhangi bir sorun bulunamadı. Sisteme bir şey ekleme açısından, sistemim dizüstü ve alalı daha bir sene bile olmadı. Bana nasıl geldiyse o şekilde kullanıyorum. Sonuç olarak, bilgisayarımı garantiye yollamalı mıyım?

Sorunun donanımsal, sabit disklerinde olabilir yani yazılımsal olarak bir şey yok garantiye yolladığında düzeltirler

Geri
Yukarı