WhyNotWin11 sonuçlarınız nasıl?

O konu hakkında net bir bilgim yok, güncelleme ile Windows 11'e geçilecek diyorlar. O şekilde olursa lisans gitmez, Microsoft net bir şey belirttiği zaman anlayacağız her şeyi.

Hocam laptopta gömülü lisans mevcut 2 sene sonra format atmak istediğim zaman geçerli olacağını düşünmüyorum.

Eki Görüntüle 1159773

Windows 10 desteği kesildiği zaman iyi bir Linux dağıtımı aramaya başlarım.
Sisteminiz aslında gayet uyumlu. Fakat Windows'unuz MBR olarak kurulduğu için ve TPM kapalı olduğu için uyumsuz gibi görünüyor. Şu makaleyi uygulayarak Windows'unuzu UEFI'ye uygun hale getirin;

Sonra ise BIOS'tan AMD fTPM ayarını açın. Bu sayede sisteminiz Windows 11 ile uyumlu olacaktır.

Benim sonuçlarım ise şu şekilde;
windows 11 uyumluluk sonuçlarım 1.png

Sisteminiz aslında gayet uyumlu. Fakat Windows'unuz MBR olarak kurulduğu için ve TPM kapalı olduğu için uyumsuz gibi görünüyor. Şu makaleyi uygulayarak Windows'unuzu UEFI'ye uygun hale getirin;

Sonra ise BIOS'tan AMD fTPM ayarını açın. Bu sayede sisteminiz Windows 11 ile uyumlu olacaktır.

Benim sonuçlarım ise şu şekilde;
Eki Görüntüle 1159785
Çok teşekkürler.

Üstteki mesajda dediğime çok benzer. Windows'unuz MBR olarak kurulduğu için uyumsuz gibi görünüyor. Şu makaleyi uygulayarak Windows'unuzu UEFI'ye uygun hale getirin;

Bunu yaptıktan sonra sisteminiz Windows 11 ile uyumlu olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı