Wi-Fi 5 ve Wi-Fi 6 farkı

Seymen3

Yoctopat
Daha fazla  
Kablonet ile taahhüdüm bitti Turkcell Superonline geçmeyi düşünüyorum. Wi-Fi 5 ile Wi-Fi 6 arasındaki fark nedir? Wi-Fi 6'ya verdiğim paraya değer mi sizce?

Kablonet ile taahhüdüm bitti Turkcell Superonline geçmeyi düşünüyorum. Wi-Fi 5 ile Wi-Fi 6 arasındaki fark nedir? Wi-Fi 6'ya verdiğim paraya değer mi sizce?
Süperonline'ın Wi-Fi 6 modemi kullanılmalıdır. Diğer cihazlarında menzil açısından sorunlar görülebilmektedir. Değecektir.

Modemden önce kullanacağınız cihazın, örneğin telefonunuzun Wi-fi 6 desteğinin olup olmadığını kontrol edin. Eğer desteği varsa özellikle ping anlamında size çok katkısı olur eğer böyle bir amacınız varsa örneğin rekabetçi oyunlarda, menzilde de ufak yararları olur. Onun dışında bir yararı yoktur bence. Fiyat farkını ona göre değerlendirin.

2 adet laptopum var biri Wi-Fi 5 diğeri ise Wi-Fi 6 çok fark var arada. İnternetim kabloyla 55-57 Mbps, 5 ping veriyor. Modemin olduğu değil de 2 yan odadan Wi-Fi 6 ile bağlanıyorum ve 52-53 Mbps , 8 ping veriyor ve kesinlikle dalgalanma olmuyor. Wi-Fi 5 laptop ile 2 yan odadan bağlanınca 15-16 Mbps'lere kadar düşüyor hem de ping de inanılmaz bir artış oluyor ve internet durmadan dalgalı oluyor. Arada dağlar kadar fark var.

Superonline'ın verdiği Wi-fi 6 modem Huawei HG8245X6. 2.4 Ghzde bile Wi-Fi 5 modemine kıyasla daha çok hız sunabiliyor. Wi-Fi 5 modemiyle 2.4 bantta 35-40 Mbps verebilirken Wi-Fi 6 modem 2.4te 60Mbpse kadar verdiği oldu. Wi-Fi 6 destekleyen cihazım yok malesef ama çok daha stabil ve yeni bir cihaz. Wi-Fi 6 özelliğini deneyimleyemediğim için çekim konusunda diğeriyle bir fark yok. Belki Wi-Fi 6 ile daha iyi bir durumdadır. Genelde kullanıcılara 9 tl farkla sunuluyor bunu da göz ardı etmeyin. Tekrar not düşeyim Wi-Fi 6 destekli cihazınız yoksa çekim gücü diğeriyle aynı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı