Wi-Fi 6 ile Wi-Fi 5 farkı nedir?

karambyte

Kilopat
Hayırlı akşamlar. Yeni internet bağlatacağım. Wi-Fi 6 modem göndereceklerini söylediler. Ama evdeki cihazların hepsi Wi-Fi 5 destekliyor sadece. Şimdi ben bu modemden faydalanabilecek miyim? WI-FI5 ile WI-FI6 fark olmayacak mıdır yoksa? Bir de Wi-Fi 6 modem daha fazla mı radyasyon yayar?

Wi-Fi'da geriye dönük uyumluluk vardır. Yani faydalanabileceksiniz. Wi-Fi 6'nın bant genişliği ve sağladığı maksimum hız daha fazladır. Çok uzak mesafe olmadığı sürece kablolu internet performansı alabilirsiniz Wi-Fi 6 ile. Radyasyon kısmı için dert edilecek bir şey yok. Bu cihazların hepsi belirli testlerden geçerek piyasaya sürülüyor.

Wi-Fi'da geriye dönük uyumluluk vardır. Yani faydalanabileceksiniz. Wi-Fi 6'nın bant genişliği ve sağladığı maksimum hız daha fazladır. Çok uzak mesafe olmadığı sürece kablolu internet performansı alabilirsiniz Wi-Fi 6 ile. Radyasyon kısmı için dert edilecek bir şey yok. Bu cihazların hepsi belirli testlerden geçerek piyasaya sürülüyor.

Çok teşekkür ederim hocam. Sağ olun.

Çok teşekkür ederim hocam. Sağ olun.
Hocam bir soru da ben sorayım. Kullandığınız cihazlar Wifi 6 destekli mi? Değilse Wifi5 şekilde hizmet alırsınız. Eğer Wifi 6 destekliyorsa modeminiz sayesinde Wifi6 hizmet alırsınız.
Milleni-SoL bağlatıyorsunuz sanırım. SoL bağlıyor genelde Wifi6 modemleri. Türk Telekom hala C5v, H168a gibi Wifi5 modemleri dağıtıyor ana akım olarak. SoL'da da sanırım 3 tane modem var. Huawei'nin ONT+HGW ortak modüllü cihazı, aynı Huawei cihazı ama ONT cihazı ayrı routerı, ZTE'nin router ı. Nokia'nın da HGW+ONT modüllü cihazı vardı ama Wifi6 mı bilemiyorum.

Hocam bir soru da ben sorayım. Kullandığınız cihazlar Wi-Fi 6 destekli mi? Değilse WI-FI5 şekilde hizmet alırsınız. Eğer Wi-Fi 6 destekliyorsa modeminiz sayesinde WI-FI6 hizmet alırsınız.
Milleni-sol bağlatıyorsunuz sanırım. Sol bağlıyor genelde WI-FI6 modemleri. Türk Telekom hala C5v, H168a gibi WI-FI5 modemleri dağıtıyor ana akım olarak. Sol'da da sanırım 3 tane modem var. Huawei'nin ont+hgw ortak modüllü cihazı, aynı Huawei cihazı ama ont cihazı ayrı routerı, ZTE'nin router ı. Nokia'nın da hgw+ont modüllü cihazı vardı ama WI-FI6 mı bilemiyorum.

Evet sol seçtim ben iki seçenek sundular. Sol 200Mbit kadar fiber destekliyor daireme kadar fiber kabloyla alacaksınız dediler, bakalim inşallah hayırlı bir şekilde kurarlar.

Evet sol seçtim ben iki seçenek sundular. Sol 200Mbit kadar fiber destekliyor daireme kadar fiber kabloyla alacaksınız dediler, bakalim inşallah hayırlı bir şekilde kurarlar.
Bildiğim kadarıyla S20 ve üstü, iPhone 11 ve üstü Wifi 6 destekleyen mobil cihazlara örnek.
Sözleşmeli mi anlaştınız? Milleni sanki bu ay sonunda zam duyuracak deniyordu ama? Birkaç gün taahhütsüz kullanın, memnun kalırsanız taahhüt vs isteyin derim ben hocam. Fiyatların nasıl güncelleneceği belli olmaz.

Bildiğim kadarıyla S20 ve üstü, iPhone 11 ve üstü Wi-Fi 6 destekleyen mobil cihazlara örnek.
Sözleşmeli mi anlaştınız? Milleni sanki bu ay sonunda zam duyuracak deniyordu ama? Birkaç gün taahhütsüz kullanın, memnun kalırsanız taahhüt vs isteyin derim ben hocam. Fiyatların nasıl güncelleneceği belli olmaz.

Yani 104,90 ile anlaştık pat diye bu fiyat artabilir mi taahhütte?

Eğer taahhütlü paket aldıysanız 115 liralık olan böyle devam eder. 12 ay boyunca fiyat değişmez. Taahhütsüzleri ise sanırım bu aylık 99 TL yaptılar. Normalde 130 TL yazıyor. Bu ay sonu bitecek diyenler var.

Ben şu an 104, 90₺ ile anlaştım. Taahhüt yok bidahaki ay 130 yapmasalar iyi 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı