Wi-Fi 6 802.11.AC destekler mi?

• Konuyu başlatan 3dizS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 122

3dizS

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim modemim ZTE Zxhn H3600 modeli. Bilgisayarımda da Wi-Fi 5 AC1200 adaptör var. İnternetim 500Mbps, ama ben 270 civarı alabiliyorum. Adaptörden dolayı mı, bu adaptörü alsam sıkıntı çözülür mü?

Wi-Fi 6 diğer adıyla 802.11 A/B/G/N/AC/AX olduğu için kendinden öndeki tüm Wi-Fi serilerini destekler. Dolayısıyla Wi-Fi 5'in diğer adı olan 802.11 AC'yi de desteklediğini söyleyebiliriz.

Merhaba arkadaşlar, benim modemim ZTE Zxhn H3600 modeli. Bilgisayarımda da Wi-Fi 5 AC1200 adaptör var. İnternetim 500Mbps, ama ben 270 civarı alabiliyorum. Adaptörden dolayı mı, bu adaptörü alsam sıkıntı çözülür mü?
Wifi 6 (AX) Bir router geriye dönük Wifi 5 (AC) ve Wifi 4 (N) gibi geriye dönük uyumludur. local bağlantı hızına göre kablosuz performansı değişiklik gösterir. Wifi5 te 2x2 80 Mhz ile 634 Mbps maks alabildim.

Teşekkür ederim, peki neden gözükmediği hakkında bir fikriniz var mı? Wireless mode kısmından yalnızca 802.11.ac kısmını seçtiğimde modemim gözükmüyor. @jamiroquai1907 @Mertcan39
Wi-Fi 6 diğer adıyla 802.11 A/B/G/N/AC/AX olduğu için kendinden öndeki tüm Wi-Fi serilerini destekler. Dolayısıyla Wi-Fi 5'in diğer adı olan 802.11 AC'yi de desteklediğini söyleyebiliriz.

Teşekkür ederim, peki neden gözükmediği hakkında bir fikriniz var mı? Wireless mode kısmından yalnızca 802.11.AC kısmını seçtiğimde modemim gözükmüyor. @jamiroquai1907 @Mertcan39

270 alıyorsanız zaten 5GHz ile bağlantı kuruyorsunuz. 2.4 100 150'yi geçmez en iyi ihtimal ile.

Teşekkür ederim, peki neden gözükmediği hakkında bir fikriniz var mı? Wireless mode kısmından yalnızca 802.11.ac kısmını seçtiğimde modemim gözükmüyor. @jamiroquai1907 @Mertcan39
Modemden değil de sanki bilgisayardan kaynaklı bir sorun gibi geldi. Sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin. Benim kullandığım modem Wi-Fi 5 destekli ve Wi-Fi 4 desteği olan bilgisayarımdan sorun yaşamadan bağlanabiliyorum.

Eğer sorunun modeminizde olduğunu düşünüyorsanız internet sağlayıcıya ait müşteri hizmetlerini arayın. En doğru ayarlamaları onlar yapacaktır. Modeminizin DH'de konusu var. Oraya da bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı