Wi-Fi 6E 5 ve 6 GHz destekleyen modem önerisi

Talisca06

Hectopat
Merhaba Xiaomi Mi 13t telefon aldım Wi-Fi açıkken 24Mbit Bluetooth açık olunca 2 3Mbit'e düşüyor hız o da modemin eski oluşundan kaynaklanıyormuş 7 yıl önce bağlattım neti beyaz bir modem(2.4 GHz) verdi TTNET gözünüzün önüne gelmiştir eminim :) Epey.com da bu telefondan alıp sorunu yaşayan başka bir yorum gördüm Wi-Fi 6 modem alarak çözümü sağlamış.

Öncelikle şunu da sormak istiyorum internet hızım 24Mbit yeni nesil modem bağlasam destekler mi internet hızımı yükseltmeli miyim?
Bir de şu var mi 10t ve Galaxy A34 de Wi-Fi + Bluetooth açık hız testi yaptım herhangi bir hız kaybı olmadı. A34 Wi-Fi 5 kullanıyor gerçi normal
10t ve 13t.
Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) kullanıyor.

13tyi 5 GHz Wi-Fi destekleyen modemde test ettim. Sadece Wi-Fi açıkken 50 Mbit Bluetooth'u da açınca 20 Mbit verdi. Yine 50Mbit vermedi yani. Sorunu en aza indirmek istiyorum en azından. Modem önerilerinizi bekliyorum 2K bütçe var. Metin biraz karışık idare edin özür dilerim :)

Birde şunu sormak istiyorum. Modem kurulumunu ben yapabilir miyim yoksa teknik servis mi gelmesi lazım hiç değiştirmedim modem bilmiyorum.

Son düzenleme:
Senin telefonunda sorun olabilir. Wifi ile BT aynı entegreden sağlanıyor. Ondan dolayı etkiliyor olabilir. Başka ağlarda test et.
Birde telefonun kaçak mı? Direnç kaydı yapılırken zarar verilmiş olabilir.

Senin telefonunda sorun olabilir. Wi-Fi ile BT aynı entegreden sağlanıyor. Ondan dolayı etkiliyor olabilir. Başka ağlarda test et.
Bir de telefonun kaçak mı? Direnç kaydı yapılırken zarar verilmiş olabilir.

Aynı entegreden sağlandığı için 2.4 GHz modem kaldırmıyormuş işte hocam. 5 GHz modemde test ettiğimde sadece Wi-Fi açıkken 50 Mbit Bluetooth'u da açınca 20 Mbit verdi.
Cihaz TR

Yardımcı olacak var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı