Wi-Fi adaptör bağlantıyı kesiyor

Wraith1

Femtopat
Daha fazla  
Odam modeme uzak olduğu için Ethernet kablosu kullanamıyordum bu yüzden bir Wi-Fi adaptör almaya karar verdim ve AC1200MBps WI-FI5 bir adaptör aldım fiyatına göre çok iyi bir performans sağlıyordu. Geçen günlerde dizi izlerken bilgisayarımın Wi-Fi bağlantısı koptu, adaptörü kontrol ettim ışıkları olması gerektiği gibi yanıp sönüyordu fakat internet yoktu. Ev internetinde sorun vardır diye düşündüm ama ev interneti çalışıyordu ve benim Wi-Fi adaptörüm adeta yokmuş gibi davranıyordu. Çıkar tak yapayım düzelir dedim ama bu sefer de adaptörün ışıkları komple gitmişti ve bilgisayar adaptörü görmüyordu. Bilgisayarı yeniden başlattım ama yeniden başlatma sırasında mavi ekran verdi tekrar açıldığında adaptörün çalıştığını, internete bağlandığını gördüm ama bu sorun sürekli tekrar ediyordu ve ben ne zaman PC'yi kapatsam ya da yeniden başlatsam mavi ekran alıyordum. Yine Wi-Fi adaptörün bağlantısı koptuğu bir gün USB portlarındaki her şeyi çıkartıp portları test ettim Wi-Fi adaptörün tekrar taktığımda ışıklarının gideceğini biliyordum öyle de oldu işte tam burada anlamlandıramadığım başka bir sorun gördüm kulaklığım tüm portlarda çalışıyordu ama mouse tıpkı Wi-Fi adaptöründeki gibi çıkar tak yaptığımda ışıkları gitmiş ve çalışmıyordu yeniden başlattım ve yine mavi ekran. Kaspersky kullandım process Explorer kullandım herhangi bir virüs çıkmadı. SFC/scannow kullandım hatalı dosyalar bulundu ve düzeltildi uyarısı aldım. Mavi ekran sorunu bir daha yaşanmadı ama Wi-Fi sorunu sürüyor. Test in burn kullandım bir sorun yoktu ama test boyunca işlemcim 80 derecede çalışmış ve yer yer 90 dereceyi geçmişti ama işin tuhafı PC boştayken Core Temp verilerinde işlemci ortalama 45 derecede çalışıyor. Son birkaç gündür üst üste bir sürü sorun yaşıyorum ve bu saydığım sorunlar birbirleriyle bağlantılı mı çözemedim çünkü sorun çok saçma gözüküyor hatta ben bu konuyu yazarken bile Wi-Fi sorunu tekrarlandı yardımcı olursanız mutlu olurum.

Sorunu özetlemek gerekirse usb bağlantısı kopuyor ve internetin gidiyor şeklinde özetledim.

Bende bi ara usb wifi kullanıyordum ve bendede aynısı oluyordu onları azaltmanın en kolay yolu kasanın girişe yerine direk anakart usb girişine takmak o zaman daha iyi bir performans veriyor onun dışında başka bir wifi adaptörü alabilirsin veya driverleriyle falan uğraşmak istiyorsan uğraşabilirsin ama önermem driverler usb wifilerde eziyet oluyor çünkü.

Bu sorunu geçen hafta bende yaşadım Wi-Fi adaptörün sürücülerinin yanlış yüklenmesi ile ilgili veya direk Windows'un kendisi ile ilgili bir problem oluyor ben Linux'ta kullanıyordum ve windowsda da bir kez kullanmak isteyince bana da sürekli mavi ekran vermeye başladı "Windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor " diye aslında bu Wi-Fi adaptör takmadan önce de vardı ama ayda 1 falan oluyordu bende de sonra sürekli oldu bu sorunu her ne kadar sistem dosyalarını iyileştirmeye çalışsam vs de çözemedim tek çözüm format oluyor genelde ama genel bir formattan önce şu adımları deneyebilirsin.
DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth

DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth

DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
bootrec /rebuildbcd
Bunları admin konumunda yap CMD'yi admin olarak başlat ayrıca mavi ekranda gelişmiş seçeneklerde güvenli modu yani 4 numarayı seçmen lazım bunlardan önce SFC /scannow yap 80 numaralı bir hata alıyorsundur büyük ihtimalle ama düzelmezse nihai çözüm format

Driverlarla oynamadan önce driver setuplarını, dosyalarını masaüstüne at driverler hatalı çıkarsa internet bağlantısıda gidiyor hemen masaüstünden uygun bi tane çalıştırıp iyi driveri bulursun

driver bozulunca telefonla falan bağlayabiliyorsunda uğraşmana gerek yok telefonla.

Sorunu özetlemek gerekirse USB bağlantısı kopuyor ve internetin gidiyor şeklinde özetledim.

Bende bir ara USB Wi-Fi kullanıyordum ve bende de aynısı oluyordu onları azaltmanın en kolay yolu kasanın girişe yerine direk anakart USB girişine takmak o zaman daha iyi bir performans veriyor onun dışında başka bir Wi-Fi adaptörü alabilirsin veya driverleriyle falan uğraşmak istiyorsan uğraşabilirsin ama önermem sürücüler USB Wi-Fi'lerde eziyet oluyor çünkü.

Wi-Fi adaptör ve diğer tüm cihazlar anakartın USB girişlerinde takılı zaten dün driverı tekrar yükledim ilk seferinde düzgün yükleyememişim sanırım sorun tekrarlanırsa işe yaramamış demektir

Arkadaşlar driverları sil yükle yaptım sorun düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı