Wi-Fi adaptör USB3'e bağlanınca 5GHz interneti görmüyor

stayinghome

Hectopat
Merhaba,

Bir sorum olacaktı. Bilgisayarımda internete bir USB Wi-Fi adaptör ile bağlanıyorum TP-Link t3u Plus olan.

Evdeki internette bir 2.4 GHz'lik bir de 5 GHz'lik bağlanabiliyorsunuz.

USB'yi USB2 portuna taktığım zaman hem 2.4 GHz'lik hem de 5 GHz'lik interneti görebiliyor mevcut bağlantılar arasında ve ikisine de bağlanabiliyor; fakat USB3 portuna taktığım zaman sadece 2.4 GHz'lik interneti görüyor.

Adaptör de USB3'e uyumlıu olduğundan USB3 portunu kullanmak istiyorum ama nedense USB3 port 5GHz'i görmüyor.

Yardımcı olabilir misiniz acaba? Çözümü olabilir mi?
Teşekkürler.

Merhaba,

Bir sorum olacaktı. Bilgisayarımda internete bir USB Wi-Fi adaptör ile bağlanıyorum TP-Link t3u Plus olan.

Evdeki internette bir 2.4 GHz'lik bir de 5 GHz'lik bağlanabiliyorsunuz.

USB'yi USB2 portuna taktığım zaman hem 2.4 GHz'lik hem de 5 GHz'lik interneti görebiliyor mevcut bağlantılar arasında ve ikisine de bağlanabiliyor; fakat USB3 portuna taktığım zaman sadece 2.4 GHz'lik interneti görüyor.

Adaptör de USB3'e uyumlıu olduğundan USB3 portunu kullanmak istiyorum ama nedense USB3 port 5GHz'i görmüyor.

Yardımcı olabilir misiniz acaba? Çözümü olabilir mi?
Teşekkürler.
Merhaba,
Buradaki
sürücüyü kurdunuz mu?
Kolay gelsin.

Merhaba, ağ ayarlarından TP-Link dışındaki diğer adaptörleri devre dışı bırakıp tekrar deneyin eğer olmazsa modem arayüzünden 5GHz kanalını değiştirerek deneyin. TP-Link kendi önerisi 5GHz kanalını 36 yapın yönünde olmuş.

Geri
Yukarı