Wi-Fi adaptörü tavsiyesi

hig1334

Hectopat
Odamdan yaklaşık 50 metre uzaklıktaki marketin modemine bağlanmak istiyorum. Nasıl bir adaptör almalıyım? Kablo çekme şansım yok. Antenine göre mi yoksa Mbps değerine göre mi almalıyım adaptörü? Modemin internet hızı 50 Mbps. En az 10 Mbps hız almak istiyorum alacağım adaptör ile. Modem giriş katta odam ise 3. Katta (farklı apartmanlar) En fazla 2 veya 3 kalın duvar var. Öneriniz varsa cevaplarsanız sevinirim. Evle marketin krokisi ektedir.

Dosya Ekleri

• 20201129_210445.png
    20201129_210445.png
    90,4 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Odamdan yaklaşık 50 metre uzaklıktaki marketin modemine bağlanmak istiyorum. Nasıl bir adaptör almalıyım? Kablo çekme şansım yok. Antenine göre mi yoksa Mbps değerine göre mi almalıyım adaptörü? Modemin internet hızı 50 Mbps. En az 10 Mbps hız almak istiyorum alacağım adaptör ile. En fazla 2 veya 3 kalın duvar var. Öneriniz varsa cevaplarsanız sevinirim. Evle marketin krokisi ektedir.

Köprü çekmelisin 50 metre fazla.

Hocam eğer çatıya cihaz koyabiliyorsanız TP-Link CPE610 öneririm. Dışarı şartlarına göre üretilmiş bir cihaz ve kilometrelerce uzaklıktan internet sağlayabiliyor.

Bütçem kısıtlı adaptör ile sorunu çözmek istiyorum adaptör tavsiyeniz var mıdır? Adaptörün anten kalitesine mi yoksa Mbps değerine göre mi almalıyım?
Köprü çekmelisin 50 metre fazla.

Kablo çekme şansım yok maalesef adaptör tavsiyeniz var mıdır bütçe 150 TL civarı

Bütçem kısıtlı adaptör ile sorunu çözmek istiyorum adaptör tavsiyeniz var mıdır? Adaptörün anten kalitesine mi yoksa Mbps değerine göre mi almalıyım?

Kablo çekme şansım yok maalesef adaptör tavsiyeniz var mıdır bütçe 150 TL civarı
Adaptörün kralını alsan o mesafeden çekmez sana cpe lazım ve almadığın sürece o internete bağlanamazsın bu kadar.

@ANON1M Hocam neden şaşırdınız?
Bu ürün nasıl? 5 dBi çift anteni var işimi görür mü?
Hocam bir tavsiye daha vereyim bu cihaz iş görmez fakat şu şekilde görebilir. Cihazın iki antenine de 5 litrelik su şişelerinin bir kısmını kestikten sonra içini alüminyum folyo ile kapladıktan sonra takın.

Geri
Yukarı