Wi-Fi adaptörü veya Wi-Fi Kart önerisi

Asheyone

Hectopat
Arkadaşlar selam, salon ile odam arasında baya mesafe ve duvar var, uygun olmadığı için kablo tercih etmiyoruz bu yüzden Xiaomi Repeater aldım. 2.4 GHz'den dolayı herhalde 25 Mbps 9 ms olan internet bağlantım bu hale geliyor. Desktop kullanıyorum Wi-Fi kartı olarak elimde bu var. Sorun nerede tam olarak nerede anlayamadım yanıtlarınızı bekliyorum bütçe olarak 180 lira falan uygun olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzak mesafe var ise Wi-Fi yerine uygun fiyatli bir Powerline adaptör yada Xiaomi Repeater degilde daha kaliteli bir repeater öneririm. Yalniz önce elinizdeki sistemin neden verimli calismadigini bulmaniz belkide paranizin cebinizde kalmasina yardimci olur. Modem ile kullandiginiz bilgisayarin arasindaki mesafenin neresine yerlestirdiniz repeateri? Repeaterlerin genel sorunu, modem/routerlardan yayilan bant genisligini alip tekrar yayin yaptigi zaman yariya indiriyor bu istemedende olsa hem hizdan hemde pingden feragat ettiriyor.

çare powerline adaptörde sanırım uygun fiyatlı bir öneriniz var mı ve bu her evde çalışır mı yoksa bir elektrikçi ile görüşmem gerekli mi?

Powerline adaptörlerin fazlarinin ortak olmasi gerekiyor. Ondan önce minik bir test yapabilirsiniz modemin oldugu yerdeki prizle powerline adaptörü taktiginiz prizin ayni sigortadan yönetildigini bulmak icin ikisinede calisan herhangi birsey takip sigortayi indirin eger ayni sigorta degilse muhtemelen calismayacaktir ve elektrikci ile görüsmen gerekebilir. Ama böyle bir problem var ise, hic bulasma derim masrafi fazla olacaktir. O yüzden, kablo kesinlikle olmaz powerline adaptörde masrafli olucaksa yine Repeatera yönelmen gerekicektir. Ama bu sefer USB olandan degilde direkt olarak prize baglanan cinsten almani tavsiye ederim ve takacagin konumuda Wi-Fi'in tam en son güzel cektigi ama ayni zamandada bilgisayara yakin olacak bir noktaya konumlandirman gerekiyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı