Wi-Fi ağına başkalarının girmesini nasıl engellerim?

Krino6

Hectopat
Arkadaşlar evde Wi-Fi yi kullanan kimse yokken, aslında direkt telefonu kullanan kimse yokken modemin üzerinde başka cihazların da kullandığını gösteren ışık yanıp sönüyor. Oyunda da ping sayım havalarda uçuyor. Discordda da aynı sorun var. İnternete başka birisinin girdiğini düşünüyorum. Ben başka cihazlara Wi-Fi yi nasıl kapatacağım. Bunu kapayıp açmak için kolay bir yol var mı?

Arkadaşlar evde Wi-Fi yi kullanan kimse yokken, aslında direkt telefonu kullanan kimse yokken modemin üzerinde başka cihazların da kullandığını gösteren ışık yanıp sönüyor. Oyunda da ping sayım havalarda uçuyor. Discordda da aynı sorun var. İnternete başka birisinin girdiğini düşünüyorum. Ben başka cihazlara Wi-Fi yi nasıl kapatacağım. Bunu kapayıp açmak için kolay bir yol var mı?
Hocam 192.168.1.1 ya da 192.168.1.2 ye girip internetinize bağlanan cihazları görebilirsiniz. Mutlaka çözümünü de orada bulursunuz.

Modem arayüzüne gir orda girenlerin maç adresiyle engellerin hocam.

Mac*
By-pass edilmesi en kolay yöntem, MAC adresi ile korunma.
Şunada kullandığımız geleneksel Modemlerde yapılabilecek yegane şeyler;

1-WPS'yi kapa (WPS özelliklerini exploit eden bir çok açık oluyor)
2-WPA2 şifrelemeyi aktive et (Bunu kırma ile uğraşıp, modemimi kıran adama ben internetimi kendi ellerimle paylaşırım)
3-Güçlü bir şifre

Gerisi şans.

Geri
Yukarı