Wi-Fi Ağına Kullanıcı Adı ve Şifre ile Bağlanmak

adminferik

Kilopat
Daha fazla  
Wi-Fi ağıma parola ile değil de Belediyelerde, bankalarda, kafelerde ve benzeri yerlerde olduğu gibi belirli kullanıcı adı ve şifre doğrulaması ile girilmesini istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım? Wi-Fi ağıma bağlanan kişiye belirli kullanıcı adı ve şifre verilmesini istiyorum. E-posta olsun ya da telefon numarası ile doğrulanarak. Bunun için ne yapmam gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba

Çözüm bulmuş olsaydınız eminim ki yazardınız, şöyle bir çözüm görmüştüm. Tümüyle ücretsiz bir HotSpot yazılımı.

Bu linkten ulaşabileceğiniz (sitede kullanım kılavuzu da var) indirebileceğiniz MyHotspot isimli yazılımı bir inceleyin.

hotimg15.jpg

Merhaba

Çözüm bulmuş olsaydınız eminim ki yazardınız, şöyle bir çözüm görmüştüm. Tümüyle ücretsiz bir HotSpot yazılımı.

Bu linkten ulaşabileceğiniz (sitede kullanım kılavuzu da var) indirebileceğiniz MyHotspot isimli yazılımı bir inceleyin.

hotimg15.jpg

Hocam konuya çok hakim değilim, affınıza sığınıyorum. Bu yazılımı kurduğmuzu varsayalım, internet hızında herhangi bir düşüş yaşanır mı?

Bu yazılım bir bilgisayara kurulu olduğundan trafik öncelikle bu bilgisayar üzerinden akacaktır.

[IMG='width:336px;']http://www.myhotspot-software.com/images/hotscreens/hotspot_6.png[/IMG]
Cihazlar Modem ile irtibatlı olacak - bilgisayarlar arasında (LAN) seviyesinde bir yavaşlama söz konusu olmaz. Ağ içinde oyun, dosya transferi Modem-WiFi izin verdiği hızda olacaktır.

Internet için ise, bir proxy (vekil sunucu) olacağından bilgsayara uğramadan ilgili paketler Web'e çıkamayacaktır. Dolayısıyla sunucu görevi görecek (şifre-izin veren) bilgisayar, Modeme (LAN) Kablo ile bağlı ise verimi artacaktır. Hatta modem bendeki gibi uydunet ve Gigabit bir LAN bağlantısı varsa yavaşlama hissetmeyeceğinizi değerlendiriyorum.

Sunucu ve/veya client bir çok cihaz ile ( telefon + bilgisayar + tablet vb.) aynı anda Youtube'dan yüksek kalite video izleme denemesi ile kendiniz bu değerlendirmeyi teyit edebilirsiniz.

Saygılarımla
Muharrem ARMAN

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı