Wi-Fi ayarlarından statik IP seçeneği paralı mı?

newrp

Decapat
Merhabalar. Benim evdeki 2 telefon modeme bağlanmıyordu. Bağlanmaya çalıştığımda IP adresi alınıyor da kalıyordu.
Bende Wi-Fi ayarlarından ağıma girdim ve dhcp yi statik yaptım ve kafama göre IP girdim. Şu an sıkıntı yok ama internette statik IP'ler paralı diyor da şüpheye düştüm. Faturam çok gelmesin?

Merhabalar. Benim evdeki 2 telefon modeme bağlanmıyordu. Bağlanmaya çalıştığımda IP adresi alınıyor da kalıyordu.
Bende Wi-Fi ayarlarından ağıma girdim ve dhcp yi statik yaptım ve kafama göre IP girdim. Şu an sıkıntı yok ama internette statik IP'ler paralı diyor da şüpheye düştüm. Faturam çok gelmesin?
Sizin verdiğiniz ip adresi Local İp adresi faturayı falan etkilemez. Ayrıca kafana göre İP adresi veremezsin modem ne dağıtıyorsa onu vermek zorundasın statik olarak.

Örnek;

Bilgisayar veya telefon ip adresi : 192.168.1.10
Subnet Mask: 255.255.255.0
Varsayılan Ağ Geçidi ( Gateway):192.168.1.1

burada ki 192.168.1.1 modemin ip adresidir. Modem ayarlamalarına göre bu ip adresleri değişir.

Sizin verdiğiniz ip adresi Local İp adresi faturayı falan etkilemez. Ayrıca kafana göre İP adresi veremezsin modem ne dağıtıyorsa onu vermek zorundasın statik olarak.

Örnek;

Bilgisayar veya telefon ip adresi : 192.168.1.10
Subnet Mask: 255.255.255.0
Varsayılan Ağ Geçidi ( Gateway):192.168.1.1

burada ki 192.168.1.1 modemin ip adresidir. Modem ayarlamalarına göre bu ip adresleri değişir.

Tabi ki sadece telefon ip adresini kafama göre girdim (192.168.1.X Gibi)
Varsayılan ağ geçidi modemin arayüzünde olan sayılar.

Faturada bir sıkıntı çıkmaz değil mi eminsiniz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı