Wi-Fi bağlantı hızı kabloluya göre çok yavaş

stillwerise44

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Halihazırda kullandığımız ev interneti paketi Türk Telekom'un 75 Mbps'lik hizmeti. Modem olarak ise ilk aboneliğimiz açıldığında bize Türk Telekom tarafından verilen 10 yıllık modemi kullanıyoruz. Kablo ile bağlandığımızda 75 Mbps'i sorunsuzca alabiliyoruz ama söz konusu Wi-Fi olunca 15-20 Mbps'leri zor görüyoruz hatta çoğu zaman 8 Mbps'in altında hız alabiliyoruz. Tahminimce sorun modem kaynaklı ama sizlerin de görüşüne başvurmak istedim. Sizce tahminimde haklı mıyım ve modem değişikliğı yapmalı mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Yüksek ihtimalle modem kaynaklı ama bu şarj aleti, kulaklık falan değil ki başka bir modem dene diyemiyoruz. Ama çok yüksek ihtimalle modem kaynaklı. ISS kaynaklı olsa ethernet ile bağlansan bile düşük hız alırdın.

Muhtemelen Wi-Fi kartı dandiktir konu PC ise.

Ben anakartımda olan dahili Wi-Fi ile kullanıyorum sıkıntı olmuyor.
"Görüyoruz" dediği için evdeki diğer kişilerin telefondan da aynı hızı aldığını düşünmüştüm ama bilmiyorum.

Modem kaynaklıdır.
Modem değişimi yapabilirler ama hatta router da dahil edebilirsin.
Türk Telekom'dan yeni modem isteme gibi bir hakkım var mı tüketici olarak yoksa ücreti karşılığında mı bu değişimi yapabilirler?
Muhtemelen Wi-Fi kartı dandiktir konu PC ise.

Ben anakartımda olan dahili Wi-Fi ile kullanıyorum sıkıntı olmuyor.
Bahsi geçen cihazlar telefonlar, tablet, android tv ve laptop. Hepsinde Wi-Fi epeyce yavaş, kablolu ölçümü ise laptop ile yapıyorum.

Türk Telekom'dan yeni modem isteme gibi bir hakkım var mı tüketici olarak yoksa ücreti karşılığında mı bu değişimi yapabilirler?
SO için sorduğumda eğer problem varsa ücretsiz değişim yapılacağını söylemişlerdi, problem yoksa 100 TL falan istiyorlardı.

Geri
Yukarı