Kablosuz internet, kabloluya göre çok yavaş

DarkOut61

Decapat
Daha fazla  
İyi Sosyaller. Ben GIBIRNet kullanıcısıyım 100 Mbps paketini kullanıyorum. Altyapım 89 Mbps internette kablolu şekilde 80 Mbps alıyorum ancak kablosuz bir şekilde alamıyorum. Modemim 2.4 GHz TD-W9970 V3 300Mbps ben kablosuz şekilde en fazla 50-53 Mbps arası oluyor. Sebebi nedir? Modemden kaynaklı mıdır nasıl düzeltirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230710-020430.png
    Screenshot_20230710-020430.png
    118,3 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
İyi Sosyaller. Ben GIBIRNet kullanıcısıyım 100 Mbps paketini kullanıyorum. Altyapım 89 Mbps internette kablolu şekilde 80 Mbps alıyorum ancak kablosuz bir şekilde alamıyorum. Modemim 2.4 GHz TD-W9970 V3 300Mbps ben kablosuz şekilde en fazla 50-53 Mbps arası oluyor. Sebebi nedir? Modemden kaynaklı mıdır nasıl düzeltirim?

Modemden dolayı da olabilir sizin Wi-Fi kartınızdanda.

Modem ne kadar uzağınızda?

Arkadaş sormuş zaten gerekli soruyu. Eger biraz uzaktaysanız aynı cihazla modemi aynı hizaya getirip deneyin.

Hocam anlamadım yani bende kullanıyorum ben alabiliyorum? Kullanıldığı yere mesafeye göre değişir. Cünkü 5G'nin öyle kayıp az olur gibi bir şeyi yok 5G de Max alabileceğiniz hız ve gecikme değişiyor sadece dalga sayısı arttırılarak.

Hiçbir 2.4 bağlantıda %50 kayıp olmaz.

Modemin dibinden aldığım değerler.
Hocam bilgisayarın Wi-Fi alıcısında bir problem olabilir. Eğer imkanınız varsa kablolu olarak devam edin.

Problemin modemde olup olmadığını anlamak için başka bir cihazdan kablosuz olarak bağlanıp deneyebilirsiniz. Eğer telefonunuz destekliyorsa deneyin, bir de ona bakalım.

Geri
Yukarı