Wİ-Fİ bağlantı hızı sorunu

Giyuchi

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Müh.
Merhaba arkadaşlar.

Ben uzun zamandır internet sorunlarıyla boğuşuyorum. Yine Technopat sosyale yazarak wi-fi adaptor almıştım. Çünkü kablolu internetim de çok hata alıyordum. Neyse wi-fi adaptoru aldım. 54mb/sn çekiyordu. İlk 2 gün tertemiz kullandım. Sonradan internetim 14.5 mb/sn ya da 21mb/sn çekmeye başladı. Bir siteye 1dk'da giriyordu. Oyun falan oynayamıyordum. Çok uzun araştırmalar yaptım. En sonunda benle tıpatıp aynı sorunu yaşayan arkadaşların oldugunu gördüm. Bu arkadaşlar bu yavaşlık sorununu modeme tarayıcımızdan bağlanıp wi-fi kanalını değiştirerek bu sorunu çözmüşler. Benim ayarlarım bu şekilde:

vEvDvR.png

Ben hızı ya da kanalı değiştirince wi-fi'me bağlanamıyorum. 1-2 kez kanalı değiştirip hızı da değiştirdim. En yükseğe aldım. Buna rağmen internetım de hiç bir düzelme olmadı. Artık kafayı yedim bu internet sorunları yuzunden.

Bana konuyla ilgili bilgileri olan arkadaşlar lütfen esgeçmeyip yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Notlar:
1. Bilgisayarın yeri yada modemin yeri değiştirilmemiştir.
2. Adaptor değiştirilmemiştir.
3. İnternet 3mbit'e düşmemiştir.
4. Wi-fi 4-5 diş çekmektedir.(Genelde 5)
5. IP değiştirmek DNS değiştirmek kanal ve hız değiştirmek işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski Asus modemim de bu sorunla çok cebelleşiyordum. Kanalı 11 veya 5 yap. Büyük ihtimal düzelecektir. Kafana göre kanala rakam verme.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı