Wi-Fi bağlantı hızım sürekli düşük

Keenlemyekün

Centipat
Merhabalar. Notebookumda kablosuz internete bağlandığım zaman hiç verim alamıyorum. Hız testi yaptığım zaman 0.2 Mbit ile 2 Mbit arasında değişen değerler çıkıyor. Aynı ağa bağlı diğer bilgisayarlarda test sonuçları 12-13 Mbit hızların altına düşmüyor. Farklı ağlarda da çok sayıda test yaptım ama hep çok kötü sonuçlar çıkıyor. Diğer bilgisayarlarda sonuçlar normal.

İnternete LAN kablosu ile bağlandığımda ise sonuçlar 14 Mbit seviyelerinin altına düşmüyor.

Yabancı bir videodan aygıt yöneticisinden Wi-Fi bağdaştırıcısını kaldırıp tekrar eklemenin işe yarayacağını gördüm. Enteresan bir şekilde bunu yapınca Wi-Fi hızı 13Mbit seviylerinde seyrediyor. Ancak bu geçici bir çözüm oluyor. 5-10 dakika içinde Wi-Fi hızı tekrar düşüyor.

Örnek vermek gerekirse ben bu bilgisayardan bir dosya indirirken 20KB hızla indiriyor. Aynı esnada diğer bilgisayarda indirme hızı en kötü 800KB seviyesinde seyrediyor.

Ayrıca çok sık olmamakla beraber arada ağdan kendi kendine çıkıyor.

Wi-Fi bağdaştırıcısının modeli: Qualcomm Atheros QCA61x4

Sürücüleri otomatik kontrol ettiğim zaman güncel çıkıyor.

Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Çözüm önerisi olanların yardımlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 2 haftadır evdeki telefonlarda da sık sık kopmalar meydana geliyor. Bende derdini sıkıntısını çözemedim

Dünyanın yüzde 60 ından fazlası evinde olduğu için internet hattında dünya genelince yoğunluk var . Bu sebeple biraz yavaşlatıldı çoğu yerde hızlar.

Muhtemelen Windows 10 kullanıyorsunuz. Sorun tamamen Qualcomm Atheros QCA61x4 sürücüsü. Windows 8.1'de hiçbir problem yaşamadım. Yalnızca Windows 10 kullanıcıları bu sorunu yaşıyor ancak bir çözüm bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı ?

Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun

Donanım kimliğini paylaşın. Güncel sürücüyü bulmaya çalışalım. Ayrıca modemden dsl değerlerini de paylaşırsan yardımcı oluruz.

PCI\VEN_168C&DEV_003E&SUBSYS_E08E105B&REV_20

Hocam sıkıntı zaten sürücünün güncellenmesinden kaynaklanıyor.

Qualcomm Atheros QCA61x4 driver issue in Windows 10

Bunun gibi onlarca konu var. İlginç bir şekilde Windows 10 ve sürücünün güncellenmesiyle internet iki dakikada bir kopuyor. Geldiği zaman da aşırı yavaş oluyor.

Geri
Yukarı