Çözüldü Wi-Fi bağlantısı sürekli kopuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yazar

Hectopat
Yer
Turkey
  • Lenovo Ideapad Gaming 3
  • Qualcomm atheros qca61x4a Wireless network adapter.
  • Windows 10.

Yaklaşık 4 gündür sürekli Wi-Fi bağlantısı kopuyor ve Speedtest çoğu zaman çalışmıyor. Ethernet ile internete sorunsuz bağlanabiliyoum.

Sorunun Wireless adaptörü ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Her türlü sürücü güncellemesini denedim sonuç vermediler. Fabrika ayarlarına döndürdüm yine de aynı sorun devam etti. Başka ağları denedim yine aynı sonucu verdi. Windows 11'den 10'a düşürdüm halen aynı. Sorun başladığı esnada ve öncesindeki bir hafta içerisinde herhangi bir yazılım yüklemedim, Update yapmadım. Bilgisayarı açınca direkt bu problemle karşılaştım.
Başlarda hız 3 Mbps'e sabitleniyordu oyunlarda ping uçuyordu ilk gün böyleydi 1-2 kez bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi ancak ikinci günden sonra bir daha eskisi gibi çalışmadı.

Ürün şu an garanti kapsamında. İçini daha önce hiç açmadım açarsam garanti dışına çıkar mı bilmiyorum.
Servise göndermeden onarmak isterim.
İçini açıp Wireless kartına bakmayı düşünüyordum ama dediğim gibi garanti sorunu yaratır mı bilmiyorum.

Belki başka bir sorundan kaynaklı olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Lenovo ve Windows'un kendi sorun algılama yazılımları hiçbir sorun algılamadılar.
Ama bağlantı sürekli kopmaya devam ediyor.

Güncelleme:
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Modeme reset atınca düzeldi şaka gibi ya. Neden işletim sistemi değiştirmeden önce aklıma böyle bir çözüm gelmedi hala anlamıyorum.
Modeme ilk başta reset atmamamın sebebi diğer cihazlarda internetin problemsiz bir şekilde çalışması ve yine Ethernet ile internetin bilgisayarda sorunsuz çalışmasıydı sanırım.

Siz siz olun ilk önce modemi resetleyin :D

İyi forumlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı