Wi-Fi desteklemeyen anakart ile Wi-Fi nasıl kullanılır?

Merhabalar, geçen günlerde bir kasa satın aldım. Ama dikkat etmediğim bir nokta olmuş galiba anakartım Wi-Fi desteklemiyor. Lakin Wi-Fi özelliğini kullanabiliyor olmam önemli, kasaya herhangi bir adaptör vs. mi takmam gerekli? Yardımcı olursanız sevirinirim.

Merhabalar, geçen günlerde bir kasa satın aldım. Ama dikkat etmediğim bir nokta olmuş galiba anakartım Wi-Fi desteklemiyor. Lakin Wi-Fi özelliğini kullanabiliyor olmam önemli, kasaya herhangi bir adaptör vs. mi takmam gerekli? Yardımcı olursanız sevirinirim.

Modem gibi bir aygıt 200-300 TL falan (kaliteli olanlar) daha ucuza var ama 2 diş sarımsak bile çekmez.

Modemden ethernet kablosu çekemiyor veya ille de wi-fi olsun istiyorsanız kablosuz ağ adaptörü alınmalı. Bunlar da iki çeşittir. Birisi harici ve USB üzerinden takılır. Diğeri de PCIe x1 yuvasına takılabilen kart şeklindedir. Hangisini seçerseniz seçin, harici anteni olmasını tavsiye ederim. Çekim gücüne kayda değer katkı sağlıyor. Örnek ürünler:

Ben USB türüne örnek olarak verdiğimi 1 yılı aşkın süredir memnuniyetle kullanıyorum. Ayrıca 150 mbps hızı bir ev kullanıcısı için gayet yeterli. Ancak dilerseniz 5 GHz bandına uygun, WPA3 şifreleme destekli üst modellere de bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı