Wi-Fi destekli anakart almak mantıklı mı?

Aliazad34

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar toplayacağım ama Wi-Fi destekli anakart fiyatlarının en dandik chipset bulunduran versiyonu 2200TL'den başlıyor sizce değer mi? Yoksa normal bir anakart alıp bir adaptör ile Wi-Fi çekmek daha mı iyi olur gecikme sorunu yaşatır mı? Evde çamaşır ipi gibi kablo çekemem modem ile odamın mesafesi uzun.

Bilgisayar toplayacağım ama Wi-Fi destekli anakart fiyatlarının en dandik chipset bulunduran versiyonu 2200TL'den başlıyor sizce değer mi? Yoksa normal bir anakart alıp bir adaptör ile Wi-Fi çekmek daha mı iyi olur gecikme sorunu yaşatır mı? Evde çamaşır ipi gibi kablo çekemem modem ile odamın mesafesi uzun.

Çok gerek yok bence, kaliteli harici Wi-Fi adaptörüde işinizi görecektir. Ama ben olsam temiz bir şekilde kablo çekerim ve interneti maksimum hızla kullanırım

Yakın zamanda Wi-Fi'li bir anakarta geçiş yaptım ancak masaüstünde Wi-Fi kullanmıyorum ki bence stabil bir bağlantı ve en yüksek hız için kullanılmamalı da. Ancak bana en büyük faydası Bluetooth özelliği oldu gamepadimi ve müzik dinlemek için kablosuz kulaklığımı kullanabiliyorum. Tamamen bütçeyle alakalı bence.

Şuanki fiyatlara göre çok mantıksız seviyelere geldi. Kaliteli bir adaptör veya kart almanız daha iyi olur gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta Wi-Fi olması gerek Wi-Fi gerek Bluetooth iyi bir özellik ancak ben onun yerine daha uyguna PCI Wi-Fi kartı almayı tercih ederim.

Kablo konusuna gelecek olursak;

Kablo çekmeğe pek gerek yok
Elektrik hattınızda bir problem yoksa PowerLine ile Ethernet hızına yakın hızları alabilirsiniz.
Geçen araştırırken şu PowerLine'ı gördüm.
Bu ürün iyi mi kötümü pek bilmem ama 299 lira bir PowerLine için ucuz bir fiyat.

Yani sonuç olarak 1 kere alacağınız bir şey defalarca değiştirmeyeceksiniz. Ben de bu ayrımda çok fazla kalmıştım. Hackintosh kullanıyorum ve bluetooth ve wifi'ye ihtiyacım olmaz zaten donanım bulmak zor diyerek standart wifi slotu olmayan bir anakart alacaktım sonra fikrimi değiştirip belki ileride kullanırım 300-500 fazladan bir şey olmaz dedim ve şu anda da dediğim gibi oldu. Magic serisi araçları kullanımım o kadar arttı ki kendi bilgisayarımda da ihtiyaç duydum. BCM94360 söyleyip rahat rahat taktım sisteme. Şimdi hem WiFi hem Bluetooth'u aktif olarak kullanıyorum. Bunları göz önünde bulundurmak karar vermene yardımcı olabilir.

Yardımlarınız için teşekkürler, powerline ve düz b550 anakart ile alınca Wİ-Fİ destekli b550 fiyatına denk geliyor bu yüzden Wi-Fi destekli bir b550 anakart alacağım. Bahsettiğim chipset a520 idi ve kötü olduğunu duymuştum. Sizce b550 chipset + ryzen 5600 + rx6500xt veya rx560 nasıldır ?

Yeni konular

Geri
Yukarı