Wi-Fi hız sorunu

TheDobrevic

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD R5-5600
GPU: SAPPHIRE RX580 NITRO+ 8GB
Anakart: MSI B550M Pro-Vdh Wifi
RAM: 2x8 DDR4 T-Force 3200mhz
HDD: SEAGATE 1TB 7200RPM
SSD: Hyperx Fury 480GB & KIOXIA EXCERIA PRO 1TB
Monitör: MSI G27C4 & MSI G241
Kasa: Cooler Master MB511
PSU: FSP HYPER 80+ 700W
Meslek
Kalıp Tasarım Mühendisi, Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Arkadaşlar, Evimde 75Mbps internet kullanıyorum, kabloluda bu değeri alabilirken Wi-Fi'de bu değerin altı 45-50'yi bile alamıyorum alamıyorum. Wi-Fi değeri yerlerde sürünüyor bunun nedeni nedir? Modemde yapmam gereken bir ayar var mı? Çevremde en iyi çalışan kanal 13'dü, 13'e aldım.
Kablolu değerleri:

1591450144370.png

Telefonumdan çıkan değerler:

WhatsApp Image 2020-06-06 at 16.25.04 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-06-06 at 16.25.04.jpeg

Televizyondan yaptım hız testi: 7Mbps çıktı.

Modem: Keenetic Omni DSL

Son düzenleme:
Kablosuz sinyal yayınladığın cihazın ve bu düşük değerler aldığın cihazların aynı standartlarda çalıştığından emin ol. Kanal desteği, hertz değerleri (2.4-5), protokol türleri (802.1x/n/b/g), Servis, ip bloğu yada bağlantı türü olarak paket limiti (hız limiti ) tanımlı olup olmadığına bak.

Kablosuz sinyal yayınladığın cihazın ve bu düşük değerler aldığın cihazların aynı standartlarda çalıştığından emin ol. Kanal desteği, Hertz değerleri (2.4-5), protokol türleri (802.1x/n/b/g), Servis, IP bloğu ya da bağlantı türü olarak paket limiti (hız limiti ) tanımlı olup olmadığına bak.

Her şey olması gerektiği gibi ancak hala Wi-Fi üzerinden düşük değerler alıyorum.

Şu anda birkaç ayar ile uğraştım 802.1N'ye aldım 20MHz çektim ve kanal seçimini dinamiğe geçirdim hız 9-10 Mbps'lere çıktı ancak kabloluya göre hala düşük.

Konu kilitlenebilir galiba modemden kaynaklı, modemin dibinde hız testi yapıyorum 44 çıktı, kendi odamda yapıyorum 9 çıkıyor. Aradaki mesafe max 3 metre.

Son düzenleme:
Her şey olması gerektiği gibi ancak hala Wi-Fi üzerinden düşük değerler alıyorum.

Şu anda birkaç ayar ile uğraştım 802.1N'ye aldım 20MHz çektim ve kanal seçimini dinamiğe geçirdim hız 9-10 Mbps'lere çıktı ancak kabloluya göre hala düşük.

Konu kilitlenebilir galiba modemden kaynaklı, modemin dibinde hız testi yapıyorum 44 çıktı, kendi odamda yapıyorum 9 çıkıyor. Aradaki mesafe max 3 metre.
Modem wifi adaptoru bozuk olabilir bende ayni sorundan muzdaribim modem degisince sorun cozulirse paylasirmisin

Geri
Yukarı