Çözüldü Wi-Fi hızı kablodan daha yüksek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cagat_ay

Hectopat
Daha fazla  
Kablo ile routera bağlandığım zaman daha stabil bir internetim oluyor ama net hızım yarı yarıya düşüyor.

Wi-Fi ile bağlandığım zaman ise hızım yükseliyor ama netin kalitesi çok düşüyor.

Sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam modem ile hızınız limitli. Eğer bulunduğunuz yer sinyal bakımından kalabalık değilse, sinyal kaynağına yakınsanız ve sinyal kaynağına yakınsanız kablosuz daha iyidir. Ama benim bulunduğum site gibi yerlerde çok fazla sinyal olunca 5 metreden bile kötü çekiyor.

Paketin 200 Mbps olduğunu varsayarak söylüyorum.

Büyük ihtimalle ya Ethernet kablosu en fazla 100 Mbps destekliyor. CAT 5E ve üstü ise kablo ile alakalı değildir. Ya router Ethernet çıkışı gigabit değil de Fast Ethernet olarak çalışıyor. Öyle ise Superonline arayıp Wi-Fi 6 modem istediğini söyle. 100 Mbps ve üstü hızlarda ücretsiz verıyorlar diye biliyorum.

Ya da bilgisayarda olan Ethernet portu en fazla 100 Mbps destekliyordur. Benim 7-8 sene önce aldığım bilgisayarda bile gigabit bağlantı var.

Tahminimce kablo veya Ethernet sürücüsü ile alakalı.
Sürücüm güncel kabloyu deneyeceğim.

Hocam modem ile hızınız limitli. Eğer bulunduğunuz yer sinyal bakımından kalabalık değilse, sinyal kaynağına yakınsanız ve sinyal kaynağına yakınsanız kablosuz daha iyidir. Ama benim bulunduğum site gibi yerlerde çok fazla sinyal olunca 5 metreden bile kötü çekiyor.
Sinyal kaynağına uzağım ama router güçlü bir router, yine Ankara merkezi bir yerde oturuyorum o yüzden çok fazla parazit var.

Paketin 200 Mbps olduğunu varsayarak söylüyorum.

Büyük ihtimalle ya Ethernet kablosu en fazla 100 Mbps destekliyor. CAT 5E ve üstü ise kablo ile alakalı değildir. Ya router Ethernet çıkışı gigabit değil de Fast Ethernet olarak çalışıyor. Öyle ise Superonline arayıp Wi-Fi 6 modem istediğini söyle. 100 Mbps ve üstü hızlarda ücretsiz verıyorlar diye biliyorum.

Ya da bilgisayarda olan Ethernet portu en fazla 100 Mbps destekliyordur. Benim 7-8 sene önce aldığım bilgisayarda bile gigabit bağlantı var.

Paketim 200+ kablo cat5 ama yarın bir cat 6 kablo ile deneme yapacağım.
Süperonline modemlerine güvenmiyorum bu yüzden router aldım.
Wi-fi bağlantımda wi-fi 6 desteğim yok ama router destekliyor bunu.
Z370-e anakart var 100 mbbs üzerini desteklemeyeceğini düşünmüyorum.

Geri
Yukarı