Wi-Fi hızı telefonda düşük

SlayKul

Decapat
Daha fazla  
İnternet normalde 100Mbps download ve 6/7 arasinda bir upload alıyor. PC'de Ethernet kablosu ile 95 Mbps download, 6 Mbps upload, 6 ping stabil oluyor. Telefonda deneyince bu hız 45 Mbps download, 5 Mbps upload ve 6 ping oluyor. Bunun nedeni nedir? PC'de Ethernet kablosunu çıkartınca telefondaki gibi 45 Mbps Download'a düşüyor. İnternette bazı kişiler kablosuz internet kullanırken 5GHz yapmaz isek 50Mbps'yi geçmez diyordu. Doğru mu bu? Başka bir yolu yok mu 5GHz yapmadan tam performans almanın?

Not: Altyapı var.

Telefonunuzun modeli ne? Eski telefon ise normal benim J3 de hızı çok düşüktü yeni telefonum daha hızlı.

İnternet normalde 100Mbps download ve 6/7 arasinda bir upload alıyor. PC'de Ethernet kablosu ile 95 Mbps download, 6 Mbps upload, 6 ping stabil oluyor. Telefonda deneyince bu hız 45 Mbps download, 5 Mbps upload ve 6 ping oluyor. Bunun nedeni nedir? PC'de Ethernet kablosunu çıkartınca telefondaki gibi 45 Mbps Download'a düşüyor. İnternette bazı kişiler kablosuz internet kullanırken 5GHz yapmaz isek 50Mbps'yi geçmez diyordu. Doğru mu bu? Başka bir yolu yok mu 5GHz yapmadan tam performans almanın?

Not: Altyapı var.

5GHz kablolu performansı sunar. 2.4GHz ile tam verimlilik beklenemez.

En başta modem ve kullandığın cihazla alakalı. Ben everest bir modem kullandım 1 yıl boyunca 100 MBPS internet kablosuzda 35'i geçmiyordu. Şuan telekomun verdiği archer modem var 5 GHz ve 2.4 GHz farketmiyor kablosuzda da kablolu ile (neredeyse) aynı değeri alıyorum. Tabiki mesafe de önemli. Ama en önemli faktör modem.

Şu an benzer bir sorunu çözmek adına internette bakınırken konuya denk geldim amacım teknik detayları bulmak telefon marka modeline göre, çünkü şimdi evde 3 tane telefon var Android Samsung A71 100mbt alıyor, Xiaomi Note 9 Pro 100mbt alıyor, ama benim Samsung M12 30 35 de kalıyor. Model kalitesiyle alakalı sanıyorum. Çünkü küçüğün tanketi var o 10 25 mbt de kalıyor.

Geri
Yukarı