Wi-Fi ile indirme yaparken Windows kasıyor

425806

Hectopat
Anlayamıyorum. Bilgisayarı bir ara Windows 10 yapmıştım, HDD olduğundan kasmıştı. Hem bir şey indirirken Windows 10'da kasıyordu. Sonra geri Windows 8.1 yaptım, yine aynı sorun var. Aygıt harici bu arada. Nasıl bunu sıfırlayabilirim? Yani aygıt yöneticisinden sürücüsünü falan silsem de olmuyor. Hem kablo ile bağlayınca kasmıyor (Her zaman kablo ile bağlayamam.) Sorun nerede anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisi yeterli olacaktır herhalde.
Orada kullanımı yazacak herhangi biri 100 olursa sıkıntı.
Bir de sıcaklık değerlerinede bakın ama onun için gerekli uygulamayı bilmiyorum.

1624874974938.png

Bu normal hali.

1624875024203.png

Bu da bir şey indirirken. Bu arada Upload yaparken kasmıyor.
Sıcaklık değerleride hemen hemen aynı kalıyor.

Anlayamıyorum. Bilgisayarı bir ara Windows 10 yapmıştım, HDD olduğundan kasmıştı. Hem bir şey indirirken Windows 10'da kasıyordu. Sonra geri Windows 8.1 yaptım, yine aynı sorun var. Aygıt harici bu arada. Nasıl bunu sıfırlayabilirim? Yani aygıt yöneticisinden sürücüsünü falan silsem de olmuyor. Hem kablo ile bağlayınca kasmıyor (her zaman kablo ile bağlayamam.) Sorun nerede anlamadım.

Windows üstüne Windows kurmuş olabilir misiniz? Format atılırken C diskini biçimlendirir oluşturulan bölümleri siler yeni bir disk oluşturup Windows'u buna kurarız. İşlemi bu şekilde yaptığınızdan emin misiniz?

Hem kablo ile bağlayınca kasmıyor

Cihaz harici dediniz. Kablo bağlamadan sıkıntı oluyor diyorsunuz. Yani kasanın içine mi takıyorsunuz direk? Eğer böyleyse her kasanın içinde birden fazla HDD bağlantı noktası bulunur. HDD'den anakartınıza (PSU değil) giden kabloyu değiştirmeniz varsa yedeğini kullanmanız sorunu çözer.

Kasma sorununu sıfırlayamazsınız. Tek yapabileceğiniz harici diskinizi düzgün bir şekilde formatlayarak Windows kurmanız. Muhtemelen yukarıda dediğim gibi Windows üstüne diski seçip devam diyerek tekrar Windows kuruyor ya da kurmuş olabilirsiniz. Temiz format atın.

Durum devam ediyorsa 120-240 GB'lık bile olsa bir SSD alıp bilgisayarınıza takın. Kasma sorunlarınız kökünden çözülsün. Mevcut harici HDD nizi de depolama olarak kullanın.

Ek olarak kasma sorunları HDD nizin zamanla ölmesinden kaynaklanıyor da olabilir. Veri kaybı yaşamamak için çok önemli verilerinizi başka bir diske taşıyın.

Gel gelelim bir sistem sonradan darboğaz yapmaz. En başından beri yapıyorsa yapıyordur. Ayrıca darboğaz oyunlarda yaşabileceğiniz durumdur. Normal kullanımda indirme yaparken , internette gezerken bunu yaşayacak değilsiniz. Eğer sisteminizde kasma problemi varsa dediğim yolları izlemenizde fayda var.

Saygılarımla

Windows üstüne Windows kurmuş olabilir misiniz? Format atılırken C diskini biçimlendirir oluşturulan bölümleri siler yeni bir disk oluşturup Windows'u buna kurarız. İşlemi bu şekilde yaptığınızdan emin misiniz?

Cihaz harici dediniz. Kablo bağlamadan sıkıntı oluyor diyorsunuz. Yani kasanın içine mi takıyorsunuz direk? Eğer böyleyse her kasanın içinde birden fazla HDD bağlantı noktası bulunur. HDD'den anakartınıza (PSU değil) giden kabloyu değiştirmeniz varsa yedeğini kullanmanız sorunu çözer.

Kasma sorununu sıfırlayamazsınız. Tek yapabileceğiniz harici diskinizi düzgün bir şekilde formatlayarak Windows kurmanız. Muhtemelen yukarıda dediğim gibi Windows üstüne diski seçip devam diyerek tekrar Windows kuruyor ya da kurmuş olabilirsiniz. Temiz format atın.

Durum devam ediyorsa 120-240 GB'lık bile olsa bir SSD alıp bilgisayarınıza takın. Kasma sorunlarınız kökünden çözülsün. Mevcut harici HDD nizi de depolama olarak kullanın.

Ek olarak kasma sorunları HDD nizin zamanla ölmesinden kaynaklanıyor da olabilir. Veri kaybı yaşamamak için çok önemli verilerinizi başka bir diske taşıyın.

Saygılarımla

Windows'u kurarken zaten diski sıfırladım. Ve normal Ethernet kablosuyla ya da telefondan PC'ye USB ile bağlarken sıkıntı yok.
Yok mu cevap yazacak?

Son düzenleme:
Aygıt yöneticisinden Wi-Fi cihazınızın üstüne gelip sürücüye geri dön diyerek geri yükleme yapmayı deneyin. Eğer yüklenmiyorsa veya yüklemenize rağmen sorununuz hala düzelmediyse Wi-Fi adaptörünüzün satın aldığınızda içinden çıkan driverını veya internette daha eski bir driverını bularak kurmayı deneyin. Tahminimce cihazınızın son driverı windows tarafından güncellenmiş ve sistemle uyumsuzluk yaratıyor.

Geri
Yukarı