Wi-Fi ile mobil verinin aynı anda kullanılması

EmreTarhan

Hectopat
Yer
Ankara Yenimahalle
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Fotoğrafta göründüğü gibi Wi-Fi ile mobil veri açıkken mobil veri de kullanılıyor gibi gözüküyor. İnternette aradım ama çözümünü bulamadım. Bilen varsa yardımcı olsun lütfen.

Screenshot_20210129-233239.png

Bir de her zaman olmuyor bu durum bazen ikisi oluyor bazen sadece Wi-Fi.

Wifi ayarlarında "bağlantı zayıfsa mobil veri kullan" gibi bir ibare olması gerekli, benim cihazımda Ayarlar > Wifi>Wifi Yardımcısı> En iyi ağları otomatik seç seçeneğinde "Wi-fi zayıfsa mobil veriye geçiş yap" yazıyor. Onu kapatman gerekli.

Wi-Fi ayarlarında "bağlantı zayıfsa mobil veri kullan" gibi bir ibare olması gerekli, benim cihazımda ayarlar > wifi>wifi yardımcısı> en iyi ağları otomatik seç seçeneğinde "Wi-Fi zayıfsa mobil veriye geçiş yap" yazıyor. Onu kapatman gerekli.

Bende o ayar zaten kapalı.

Ayarlar>Bağlantılat>Veri Kullanımı>Sadece mobil veri kullanan uygulamalar kapalı olsun. Bende başka ayar yok:D
Telefon Samsung Galaxy Note 5, orada öyle bir ayar bulamadım.
Sanırsam telefonumda sadece mobil veri kullanan bir uygulama mevcut.

Telefon Samsung Galaxy Note 5, orada öyle bir ayar bulamadım.
Sanırsam telefonumda sadece mobil veri kullanan bir uygulama mevcut.
Geliştirici seçeneklerinde hem Wi-Fi hem de Mobil Veri kullan tarzında bir ayar var. Geliştirici seçeneklerini Ayarlar>Cihaz Hakkında>Yazılım Bilgisi>Derleme Numarası'na art-arda 7-8 defa tıklayarak açabilirsin. (Geliştirici seçeneklerinden doğabilecek herhangi bir sorunun sorumluluğunu kabul etmiyorum.)

Son düzenleme:
Geliştirici seçeneklerinde hem Wi-Fi hem de mobil veri kullan tarzında bir ayar var. Geliştirici seçeneklerini ayarlar>cihaz hakkında>yazılım bilgisi>derleme numarası'na art-arda 7-8 defa tıklayarak açabilirsin. (geliştirici seçeneklerinden doğabilecek herhangi bir sorunun sorumluluğunu kabul etmiyorum.)

Mobil veriyi açık tut diye bir ayar var. Zaten o kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı