Wi-Fi kartı çalışmıyor ve "bu aygıt başlatılamıyor (kod 10)" olarak gözüküyor

ibrahim nasibli

Hectopat
Merhaba, acilen desteğinize ihtiyacım var. Benim bilgisayarımın Wi-Fi kartı yandı. Yeni bir Wi-Fi kartı koydurdum. Yeni koyulan Wi-Fi kartı bir süre 2 gün kadar çalıştı ama sonra bilgisayarda görünmemeye başladı ve internet gitti.

Aygıt yöneticisine girdiğim zaman Driver'ın ismi olduğu yerde sarı üçgen içinde ünlem işareti mevcut. Aygıt durumunda "bu aygıt başlatılamıyor (kod 10)" yazmış.

Önce Wi-Fi kartı sorunlu olabilir mi düşündüm ama öyleyse neden bilgisayara her format attığımda 2 gün aralıksız çalışsın ki?

Sitede BIOS ayarlarını sıfırlamaktan bahsedilmiş. Yaptım ama hiçbir çözümü olmadı.

Wi-Fi driverinin ismi tam olarak şöyle: Broadcom 802.11 multiband network adapter.

Ne yapmalıyım?

Bu sorunu AX201 wifi adaptöründe çok yaşadım, sadece windows'ta oluyordu nedense. Linux live boot edip bakabilir misiniz sorun fiziksel mi diye? Muhtemelen driver problemi değil. Bende driverlar sorunu çözmemişti maalesef mecburen format atmıştım.
Belki saçma olacak ama klavye kısayollarıyla açılan uçak modunu yada radyo kapama kısayolunu yapıp dener misin?

Linux live boot nasıl yapabilirim acaba?
Evet ben de format atıyorum 1-2 gün sorunsuz çalışıyor sonra en başa tekrar dönüyorum. Wireless kayboluyor.

Donanım kimliğini paylaşır mısın?
Donanım kimlikleri şöyle:
PCI\VEN_14E4&DEV_4312&SUBSYS_431214E4&REV_01
PCI\VEN_14E4&DEV_4312&SUBSYS_431214E4
PCI\VEN_14E4&DEV_4312&CC_028000
PCI\VEN_14E4&DEV_4312&CC_0280

Arkadaşlar bir yardım yapacak yok mu? Zor durumdayım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı