Wi-Fi kartı Linux'ta çalışmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gülhane Gazozu

Hectopat
Selam dostlar, Wi-Fi kartım Linux'ta görmüyor ve normalde Wi-Fi kartını kullanırken Windows üzerinde Wi-Fi'nin üzerinde mavi ışık yanıyor. Ama Linux'ta bu ışık olmuyor desteklemediği için olabilir mi? Bir de macOS denemek istiyorum, ama Wi-Fi kartım yüzünden tereddüt ediyorum, lütfen yardımcı olabilir misiniz?
USB Wi-Fi kartım:

1643913100818.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer wifi kartın gerçekten RTL8812BU ise, Linux Mint altında bunun sürücüsünü kolayca kurabilirsin, hatta Windows dosyası kurar gibi. Ama öncelikle bunu bir teyit edelim, bunun için uçbirimi aç ve aşağıdaki komutu uçbirime yazıp, enter ile komutu çalıştır. Komutu kopyalayıp uçbirimde yapıştırabilirsin.

Kod:
lsusb -tv
Şuanda Ubuntu dağıtımını kullanmaktayım işe yarar mı?

Eğer wifi kartın gerçekten RTL8812BU ise, Linux Mint altında bunun sürücüsünü kolayca kurabilirsin, hatta Windows dosyası kurar gibi. Ama öncelikle bunu bir teyit edelim, bunun için uçbirimi aç ve aşağıdaki komutu uçbirime yazıp, enter ile komutu çalıştır. Komutu kopyalayıp uçbirimde yapıştırabilirsin.

Kod:
lsusb -tv
Mint sürücü yöneticisinde RTL8821CE kartının sürücüsü vardı, belki bu da orada gözükebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı