Wi-Fi kopuyor

@erengore Asansöre not bırakın veya Kimin yaptığından eminseniz denk gelince söyleyin, rica edin. :)

@AlbertEnisteniz En verimli çalışan kanallar onlar. Diğer kanallarla çakışmıyorlar ve güvenilirlik konusunda daha iyiler.
İşte 40 Mhz açınca da neredeyse çoğu kanala değiyorlar ve bu durum artık beni sinirlendirmeye başladı.

Kusura bakmayın agresifken yazdım. Ya arkadaşlar biliyorsunuzdur ki Wi-Fi'da 2.4 Ghz bandında 1'den 13'e kadar kanallar var. Apartmanımdaki 3 sakat da bu kanalların en kritik noktalarını (1,6,11) dolduruyorlar. Üstüne üstlük 20 MHz modunda da değil. 40 MHz açmışlar. İşte bu durumu ben nasıl halledeyim? Asansöre not falan mı bıraksam? Bunlar bir de kanalı sabitlenmişler. Otomatik olsa en azından arada boşalınca kanallar geçerim.
Söyleyin. İnternetim kopuyor deyin. Ters hareket yaparsa söyle bana adamları toplar geliriz. 😉

Bir de arkadaşlar bunlar tesadüf eseri mi bilmem ama uzatma kanalı diye bir parametre var. 40 MHz kanalında mesela 6. Kanalı seçiyor ya örnek vereyim bu kanalı uzatıp 9.Kanala kadar hizmet alıyor. Hal böyle olunca çoğu boşta kanala bunlar adeta yayılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı