Wi-Fi menzil alanı nasıl yükseltilir?

Maruto

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, KYK yurdunda kalıyorum okuduğum üniversite yurda çok yakın. O nedenle üniversitenin Wi-Fi ağı 1 diş çekiyor laptop içerisinde Wi-Fi 6E var bir donanım sayesinde çekim alanını genişletebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, KYK yurdunda kalıyorum okuduğum üniversite yurda çok yakın. O nedenle üniversitenin Wi-Fi ağı 1 diş çekiyor laptop içerisinde Wi-Fi 6E var bir donanım sayesinde çekim alanını genişletebilir miyim?

50Mbps internet senin odana kadar gelirken 10Mbps'e düşüyorsa, sen menzil genişletici kullanırsan 10Mbps'i tekrar dağıtır. Ve ping yapabilir. Ama en azından oda içinde internetin kopmadan kullanırsın normal internet kullanımında. Kapıya en yakın prize takarsın, oradan ne çekerse artık. Odanda 1 diş bağlantı ile kopma yaşamıyorsan gerek yok, daha iyi bir şey sunmaz menzil genişletici. Menzil genişleticiden de başka bir secenek yok gibi yurt için.

Routerlara bir göz at.
Bunu yerleştirebileceğim bir alan yok üniversiteye veya yurda bunu takamam ortadan da yol geçiyor benim istediğim laptopun ethernet girişine takılabilecek ve menzil arttırmaya yarayan bir anten

50Mbps internet senin odana kadar gelirken 10Mbps'e düşüyorsa, sen menzil genişletici kullanırsan 10Mbps'i tekrar dağıtır. Ve ping yapabilir. Ama en azından oda içinde internetin kopmadan kullanırsın normal internet kullanımında. Kapıya en yakın prize takarsın, oradan ne çekerse artık. Odanda 1 diş bağlantı ile kopma yaşamıyorsan gerek yok, daha iyi bir şey sunmaz menzil genişletici. Menzil genişleticiden de başka bir secenek yok gibi yurt için.
ethernet girişine takılabilen menzil genişletici var mıdır prize takılanlar benim için uygun değiller

Bunu yerleştirebileceğim bir alan yok üniversiteye veya yurda bunu takamam ortadan da yol geçiyor benim istediğim laptopun Ethernet girişine takılabilecek ve menzil arttırmaya yarayan bir anten.

Ethernet girişine takılabilen menzil genişletici var mıdır prize takılanlar benim için uygun değiller.

O şekil, sadece Ethernet için bir şey yok. Ethernet çıkışlı menzil genişletici alırsınız, hem Wi-Fi yayını yapar, hem de altındaki Ethernet portundan kablolu bağlantı sağlayabilirsiniz. En uygun aşağıdaki ürünü gördüm.

Geri
Yukarı