Wi-Fi Performansı Sorunu

Yavuz Baysan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben yurtta kalıyorum ve yurdun internetini kullanıyorum. Genelde çok işe yarıyor benim için çünkü hızı gayet verimli ve çok iş görüyor. Son zamanlarda ağ bağdaştırıcısı ayarlarıyla oynadım galiba. Galiba diyorum çünkü sorunun tam kaynağını bilmiyorum ve sizlere danışmaya geldim. İnternet performansım belirli bir seviyeye kadar düştü yardımcı olabilirseniz sevinirim. Önceden 5-6 MB/Sn iken şu an 300-500 KB/Sn oldu internet hızım. (Hızları Megabyte ve Kilobyte olarak yazdım Megabit ve Kilobit değil.)

Asus K555LN-XO079D Intel Core i7 4510U - Windows 8.1 Pro

Broadcom Sürücü Sürümü- 6.30.223.228

Not:(on sürücü güncellemesi yapmadım çünkü hız yine düşüktü ve sürekli kopma sorunu oluyordu. Bende bir düşük sürücü sürümü ile kullanıyorum.

Başka gerekli bilgi varsa yazarım söylemeniz yeterli yeter ki yardım edin :( .

Hocam yurdun kotası dolmuş olabilir mi ? :D . En güncel sürümü kullanmak her zaman iyidir. Ha yok olmuyor ise internetin düzgün olduğu bir geri yükleme noktasına geri yükleme yapabilirsiniz ki sorunun bilgisayardan kaynaklandığını düşünmüyorum manuel ayar yapmamış iseniz.

1 aylık tatili aradan çıkardığımızda 1 ay içinde 186 GB kullanmışım bu aralar yavaş olduğu için pek artmıyor :)
Geri yükleme yaptım hızlı olduğu tarihlerden birine ama işe yaramadı. başka bir önerin var mı @Serpenos ?
Ekran Görüntüsü (1).png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı