Wi-Fi Repeater'e Ethernet kablosu takma

Recx and Flex

Hectopat
Yer
İzmir
ASUS RT-N12+ repeater/Access Point modelinde bir cihaz var. Evimin bir noktasında internet çekmediğinden repeater modunda kullanıyorum fakat repeatere Ethernet kablosu takınca yine de ping oluyor.

Bundan dolayı Access Point olarak kullansam yani modemle bu cihaz arasında Ethernet kablosuyla bağlasam sonra bu cihaza Ethernet kablosu taksam ping düzelir mi yani modemden Ethernet kablosu repeatere repeaterden bilgisayara Ethernet kablosu takarak.

Böyle ping düzelir mi yani internet daha fazla hızlanır mı çünkü veri kaybı yaşamaz diye düşünüyorum her zaman Ethernet kablosu taktığımızdan.

Diyeceksiniz ki direk modemden bilgisayara Ethernet kablosu çek ama böyle bir şey mümkün değil çünkü dediğim gibi bazı yerlerde kablosuz bağlanmam gerekiyor.
CAT 5 mi almam lazım yoksa CAT 6 mı bu iki kablo arasında ne gibi farklar var ve satın alabileceğim bir link atar mısınız? 10 metre.
Cihazım bu:

Bundan dolayı Access Point olarak kullansam yani modemle bu cihaz arasında Ethernet kablosuyla bağlasam sonra bu cihaza Ethernet kablosu taksam ping düzelir mi yani modemden Ethernet kablosu repeatere repeaterden bilgisayara Ethernet kablosu takarak.
Bunu direk neden modemden bilgisayara yapmıyorsunuz onu anlamadım. Kablolar duvardan iki türlüde geçmeyecek gibi duruyor mantıken.

Modemdeki port 4 mü ve önerebileceğin Ethernet kablosu var mı?
Asus repeaterın port 4 girişine bağlayacaksın modemden gelen kabloyu,
Kablo olarakta uzunluk olarak sana ne lazımsa cat6 ideal olacaktır,

ASUS repeaterın port 4 girişine bağlayacaksın modemden gelen kabloyu,
Kablo olarak da uzunluk olarak sana ne lazımsa CAT6 ideal olacaktır,

Hocam amozan yurtdışından geldiği için ürünler vergi çıkar mı yoksa sadece oradan kargoya vermemmi gerekiyor daha önce amozanda hiç alışveriş yapmadım mantığı nasıl?
Ve teknostore güvenilir mi?

Geri
Yukarı