Wi-Fi sınırlı erişim olup kesiliyor

B.Özdemir

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
2 dk arayla internetim Wi-Fi'dan bağlanınca sınırlı erişim olup gidiyor. Kablo ile bağladığımda sorun yaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi ile bağlandığın zaman aldığın IP adresi Wi-Fi ağına bağlı başka bir cihazın IP adresi ile çakışıyor olabilir. Manuel olarak IP adresi atamayı deneyebilirsiniz.

Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları üzerinde görünen internet bağlatınıza sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra ''İnternet Protokolü Sürüm 4'' seçeneğine tıklayıp sağ alttan özellikler butonuna basın. Çıkan ekranda ''Aşağıdaki IP adresini kullan'' seçeneğine tıklayıp çıkan kısıma 192.168.1.XXX yazıp XXX kısıma ise bir sayı girip kaydedin. Genelde bu sayı 100 ile 150 arasında oluyor. Hazır bu ekrandayken DNS ayarınızı 1.1.1.1 1.0.0.1 de yapabilirsiniz.

cats.jpg

Wi-Fi ile bağlandığın zaman aldığın IP adresi Wi-Fi ağına bağlı başka bir cihazın IP adresi ile çakışıyor olabilir. Manuel olarak IP adresi atamayı deneyebilirsiniz.

Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ bağlantıları üzerinde görünen internet bağlatınıza sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra "internet protokolü sürüm 4" seçeneğine tıklayıp sağ alttan özellikler butonuna basın. Çıkan ekranda "aşağıdaki IP adresini kullan" seçeneğine tıklayıp çıkan kısma 192.168.1.xxx yazıp XXX kısma ise bir sayı girip kaydedin. Genelde bu sayı 100 ile 150 arasında oluyor. Hazır bu ekrandayken DNS ayarınızı 1.1.1.1 1.0.0.1 de yapabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1726517

Teşekkür ederim galiba şu anlık sorunu çözdüm ☺️

Yeni konular

Geri
Yukarı