Wi-Fi Sinyalini Artırmak için 2 Modem Kullanmak

Ana modeme DSL'i bağlayıp, o modemin LAN portundan çıkıp, diğer modemin LAN portuna ğağlantı yaparsan olur. Sonra diğer ikinci modemin ayarlarından İnternet ayarlarını(ISS kullanıcı adı,şifresi girdiğin yer), köprü(bridge) diye değiştirip, Yerel Ağ IP adresin, ana modemin IP adresi ile çakışmaması için, farklı seçmen lazım ama örneğin ana modem IP'si 192.168.1.1 ise diğerini 192.168.1.2 yapman lazım. Diğerinin 192.168.2.5 falan yapma. Ana modemden farklı olacak kısım son kısım. (192.168.1.x) bu x değerinin ana modemin son değerinden farklı olarak 2-3-4-5-8 olabilir.

Köprüleme yapabilirsin ama bence bir tane Access Point alın. Daha mantıklı. Veya WAN ile dağıtım yapabilirsiniz.

Tabiki eğer boşta ikinci modem yoksa ethnernet girişli Acces Point alırsa iyi olur daha ucuz. Ama bende ikinci modem vardı onla kullandım.

Ben WAN ile yapmaya çalıştım ama yapamadım bir türlü. İnternet ışığı kırmızı yanıyor. Bir türlü ayarlarını anlamadım konu açacaktım ama böyle de çalışıyor ne de olsa diye açmadım.

Access Point'ler tam da bu amaç için düşünülmüşlerdir. Nispeten zayıf kalan wi-fi sinyallerini örneğin bir ev ortamında tek bir merkezden kolayca kuvvetlendirebilirler. Wireless router'lar ise (Everest EWR-301 gibi) kabloluyu kablosuza çevirerek kablosuz ve kablolu olarak ayrı ayrı dağıtabilirler, örneğin.

Wireless modemin LAN portlarından veya WAN portıundan ethernetle bu cihazın WAN giriş portundan giriş yapılıp bu sinyal kuvvetlendirilebilir. Access
Point bağlantısı için modemdeki LAN portlerından birinin kullanılması; yani ethernetle yapılan bu ara bağlantının LAN > WAN şeklinde olması daha uygunu olur. Ama 2 ayrı modemi paralel kullanarak bir köprüleme yapmak bana da pek mantıklı gelmedi, asıl bilinen yollarıyla yapmanız bence daha uygunu olur. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
2.bir modemim yok dediğiniz gibi access point satın almam gerekiyor galiba ben 2.bir modem alırsam daha kuvvetli bir sinyal alırım umudundaydım tüm evi kapsayan wi-fi olsa fena olmaz

Access point alacağım artık 2. bir modemi kafadan çıkardım teşekkürler

Modem verimli olmaz. Access Point arkadaşların dediği gibi bu iş içindir. Ben de çok denedim ama modemde bir ara yaptım. Sonra tekrar aynı şeyleri yapmama rağmen kullanamadım.

Tabiki eğer boşta ikinci modem yoksa ethnernet girişli Acces Point alırsa iyi olur daha ucuz. Ama bende ikinci modem vardı onla kullandım.

Ben WAN ile yapmaya çalıştım ama yapamadım bir türlü. İnternet ışığı kırmızı yanıyor. Bir türlü ayarlarını anlamadım konu açacaktım ama böyle de çalışıyor ne de olsa diye açmadım.
Bende'de kırmızı yanıyor ne yapmam lazım ?

Bende'de kırmızı yanıyor ne yapmam lazım ?
WAN ile yapma, ilk mesajımda belirttiğim gibi bridge yani köprü yaparsan, LAN'dan gelen interneti, LAN'a aynı zamanda da Wi-Fi üzerinden dağıtıyor, bridge yaptığın zaman internet ışığı yanmayacaktır zaten, sadece köprü görevi görüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı