Wi-Fi Sinyalini Arttırma

baybarsyontar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Merhabalar, yeni taşındığımız evin bahçesinde ev içerisinde kullandığımız internet az çekiyor ve bundan dolayı kopma gibi sıkıntılar yaşıyoruz. Bu interneti nasıl bir şekilde evin bahçesinde çekecek hale getirebilirim? Wi-Fi extenderlara baktım fakat hangisi iyidir hangisi kötüdür anlamadığım için bir fikir edinemedim.

Wireless Repeater ya da Wi-Fi Extender isini görecektir, bahceye en yakin olan ve evdeki Wireless'in iyi cektigi bir yere takarsin, bahcede de o taktigindan gelen sinyali kullanarak ana internetine baglanmis olursun.

Iyi kötü olarak yorumum su: AirTies ürünlerini oldum olasi kullanirim, hic sikinti yaratmadilar. TP-Link'in repeater'lari da kötü is cikarmiyor. Genel olarak Wireless Repeater'lar zaten belli bir seviyedeler, fiyat performans ürünü bak derim. Bir de Mpbs degerine aldanma, hicbir zaman vaad ettikleri hizlara ulasamiyorlar pratikte.

En başta kullandığınız vericinin kalitesi önemli, model belirtin.
Sonra aradaki mesafe önemli. Modem nerede? Basit bir şekilde Paint üzerinden kroki paylaşırsanız iyi olur.
Modem ile bahçe aynı katta mı mesela böyle ek detayları da paylaşın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı